Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle FinTech ekosistemine katkı sağlamayı sürdüren Bitexen, ürün yelpazesine beş kripto para daha ekledi. Bitexen’de listelenen yeni kripto paralar sırasıyla Akropolis (AKRO), Yield Guild Games (YGG), aelf (ELF), Badger DAO (BADGER) ve Perpetual Protocol (PERP) oldu. Bitexen, listelediği beş yeni kripto para projesi ile kullanıcılarına 250’yi aşkın seçeneğin bulunduğu bir ekosistem sunuyor. 

Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital varlık alım satım platformu Bitexen, listelediği yeni kripto paralar ile ürün çeşitliliğini arttırıyor. Kullanıcılarının kripto varlık piyasası avantajlarından daha fazla yararlanabilmeleri için kampanyalar geliştirmeye ve ürün yelpazesini yeni teknolojilerle genişletmeye devam eden Bitexen, Akropolis (AKRO), Yield Guild Games (YGG), aelf (ELF), Badger DAO (BADGER) ve Perpetual Protocol (PERP) adlı kripto paraları listelediğini duyurdu. Bitexen, listelediği yeni kripto paralar ile kullanıcılarına 250’yi aşkın seçeneğin bulunduğu bir ekosistem sunuyor. Globale açılarak tüm dünyada erişilebilir hale gelen Bitexen’in listelediği yeni kripto paraların detayları şu şekilde;

Akropolis (AKRO)

Akropolis, kripto para birimi tabanlı finansal hizmetler sağlayan ve kullanıcılara, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) sunmasını sağlayan bir yazılımdır. Akropolis, tümü akropolisOS adı verilen ortak bir çerçeve içinde çalışan birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) aracı için bir platform görevi görmeyi amaçlıyor. akropolisOS tarafından etkinleştirilen veri uygulamaları örnekleri arasında tasarruf, borç verme ve yatırım hizmetleri protokolleri yer alıyor.

Yield Guild Games (YGG)

Yield Guild Games (YGG), blokzincir oyunlarında kullanılan Nitelikli Fikri Tapu’lara (NFT) yatırım yapan bir merkeziyetsiz otonom organizasyondur (DAO). Bu oyunlar, metaverse’ün bir parçasıdır. Projenin amacı, NFT oyun alanına giriş yaparak oyuncular ve yatırımcılardan oluşan bir ağ oluşturmaktır.

aelf (ELF)

aelf, bulut bilgi işlem altyapısına dayalı, paralel yürütme sistemi ve yerleşik zincirler arası işlevlere sahip bir Layer-1 blokzinciridir. aelf ekosistemi; DeFi, NFT, IDO platformları ve diğer web3 uygulamalarını destekler. ELF, projenin yerel tokenidir.

Badger DAO (BADGER)

Badger DAO, birçok akıllı sözleşme platformunda teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanımını basitleştirmeye yönelik ürünler ve altyapı oluşturmayı amaçlayan açık kaynaklı, merkeziyetsiz otonom organizasyondur. Platform içerisindeki geliştiricelere, “Badge Builders” ismi verilmiştir. Platformun yerel tokeni BADGER’dır.

Perpetual Protocol (PERP)

Perpetual Protocol, Ethereum Layer-1 ve xDai Layer-2 ağlarında perpetual işlem piyasaları işleten merkeziyetsiz bir türev borsasıdır. Kullanıcılar BTC, ETH, DOT, SNX, YFI ve diğer kripto paralar üzerinden 10 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilirler. Perpetual Protocol, sabit ürün eğrileri tarafından belirlenen öngörülebilir fiyatlandırma ile zincir üzerinde likidite sağlayan bir sanal otomatik piyasa yapıcı (vAMM) kullanır.