BCTR Yayınlar

Sorularla Blockchain - Turan Sert

Turan Sert tarafından kaleme alınan “Sorularla Blockchain”, Sert’in “Bitcoin gerçekten ne demek, Blockchain ne demek?” sorularını kendisine yöneltmesiyle başlayan ve iki yılı aşkın süre boyunca Medium hesabında düzenli olarak benzeri sorulara cevap vermek üzere yayımladığı makalelerin bir araya toplanmasıyla oluşturulmuş bir kitap.

“Nedir Bu Blockchain Allah Aşkına?” Sorusu ile başlayan kitap, okuyucuyu adım adım blokzinciri dünyasına çekerek, aklını kurcalayan veya kurcalaması muhtemel her bir soruyu detayları ile cevaplar veriyor. Her bir cevap kendi içinde örnekler ile destekleniyor. Kendi dünyanız ile blokzinciri dünyasının birleştiği noktada okuyucuya yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Covid-19 Sonrasında Bizi Bekleyenler ve Blockchain’in Yeni Dönemdeki Yeri

Covid-19 kavramı hayatımıza ilk girdiğinde bu virüsün hem iş dünyası hem de sosyal hayatı bu kadar köklü ve uzun vadeli etkileyerek dönüştüreceğini muhtemelen düşünmemiştik. Ticari ve finansal işlemlerin son derece hızlı gerçekleştiği ve hemen tüm majör ekonomik faktörlerin birbiriyle bağlantıda olduğu günümüz dünyası zorlu bir sınav geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Dünya genelinde daha önce yaşanmış olan pandemilerin belki de hiçbiri gündelik hayatı ve ekonomiyi küresel ölçekte bu denli etkilemedi.

BCTR Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Çalışma Grubu katılımcıları Akbank, Denizbank, MenaPay, Paribu, SRP Legal ve STM temsilcileri tarafından özel bir makale kaleme alındı. Makale içinde bulunduğumuz dönem ve sonrasına yönelik çok yönlü bir değerlendirme sunuyor.

Yayınlarımız Hakkında

Blockchain Türkiye Platformu’nun ana faaliyetlerinden birisi düzenli olarak çeşitli yayımları platform üyeleri ve takipçileri ile buluşturmaktır. Bu çerçevede raporlar ve araştırmalar, kitaplar, çalışma gruplarının gerçekleştirdiği çalışmalara ait değerlendirme ve çıktılar sürekli olarak Blockchain Türkiye Platformu web sitesinde yayımlanacaktır. Yayımlayacağımız içerikler, Blockchain Türkiye Platformu web sitesi üzerinden paylaşılacak ve BCTR e-posta bülteni abonelerine duyurulacaktır.