EDAM, Türkiye’nin yeni dünya düzeni içinde alacağı yeri belirleyecek politika alanlarına dair görüş oluşturmak suretiyle Türkiye içinde ve dışında karar alma süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. EDAM bu çerçevede araştırmalar yapmasının yanı sıra düzenli yuvarlak masa toplantıları ve konferanslar düzenlemektedir. EDAM aynı zamanda çeşitli kuruluşlar ile ortak araştırma ve yayın konularında işbirliği yapmaktadır.

EDAM, BCTR’nin; kamu kurumları, üniversiteler, düşünce kuruluşları, bilim, sanayi ve teknoloji akademileri, diğer ülke ve birliklerin blockchain platform ve konsorsiyumları ile bir ekosistem ağı oluşturmak hedefine katkı sağlamak üzere ilk üyelerinden biri oldu. Bu iş birliği ile EDAM, Blockchain ekosisteminin gelişimine dair uluslararası ilişkiler, politika ve regülasyonlar alanlarında BCTR’nin içerik partneri olacak.


Siber Bülten stratejik siber güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri Türkiye'deki okuyucu kitlesine aktararak, konuyla ilgili farkındalık yaratmayı ve akademik çalışmalara öncülük etmeyi amaçlamaktadır. Yayınladığı haberlerin yanı sıra, oluşturduğu yazar kadrosuyla dünyada yaşanan gelişmelerin Türkiye'ye etkilerine yönelik analiz ve makale çalışmaları da yapan Siber Bülten ekibi, çeşitli düşünce kuruluşu, STK'lar ve sektör temsilcileriyle işbirlikleri geliştirmektedir.

Siber Bülten, Türkiye'de blokchain teknolojisinin daha iyi tanınması ve kullanması misyonuna katkı sağlamak amacıyla BCTR üyesi olmuştur. Bu iş birliği ile siber güvenlik camiasının blockchain teknolojisinin daha yakından tanıması ve kullanım alanları ile ilgili yeni fikirlerin üretilmesi hedeflenmektedir.


Blockchain Türkiye Platformu, kuracağı yerli ve yabancı iş birlikleriyle; kamu kurumları, üniversiteler, düşünce kuruluşları, bilim, sanayi ve teknoloji akademileri, diğer ülke ve birliklerin blockchain platform ve konsorsiyumları ile bir ekosistem ağı oluşturmayı hedeflemektedir.

Kurulan iş birlikleri aynı zamanda Blockchain Türkiye Platformu web sitesi üzerinden paylaşılacak ve BCTR e-posta bülteni abonelerine duyurulacaktır. Aşağıdaki formu doldurarak, e-posta bültenine abone olabilir ve tüm kurulan iş birliklerinden öncelikli şekilde haberdar olabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Blockchain ekosistemine ait haberler posta kutunuza gelsin

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.