Finans, Bankacılık ve Sigortacılık

Blockchain Türkiye Platformu; Finans, Bankacılık ve Sigortacılık çalışma grubunun amacı, tüm dünyada gelişmekte olan blockchain teknolojisindeki fırsatları tespit etmek, bu fırsatların endüstri üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemektir.

Finans, Bankacılık ve Sigortacılık çalışma grubu, kendi konu başlığı altında amaçlarına yönelik olarak sektör oyuncularının katılımı ile özgün bir konsorsiyum oluşturmak, Blockchain teknolojisi ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan kanun yapıcılar, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, politika yayınlanan raporlara ait platform toplantıları ve özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecektir.

Finans, Bankacılık ve Sigortacılık çalışma grubunun raporları ve etkinlikleri öncelikle Blockchain Türkiye Platformu üyeleri ve Finansal Hizmetler çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılmakla beraber, çalışmalar tüm sektörün ve ilgililerin erişimine bu sayfadan ve Blockchain Türkiye Platformu üzerinden sunulacaktır. Bu çerçevede Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Dijital Kimlik Raporuna aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BCTR Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Çalışma Grubu katılımcıları Akbank, Denizbank, MenaPay, Paribu, SRP Legal ve STM temsilcileri tarafından kaleme alınan ve COVID-19 dönemi ile sonrasına yönelik çok yönlü bir değerlendirme sunan makaleye aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Finans, Bankacılık ve Sigortacılık çalışma grubuna katılmak için Blockchain Türkiye Platformu’na üye olabilir veya gerçekleşen çalışmalardan haberdar olmak için bctr.org sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.