Sosyal Etki ve Eğitim

Blockchain Türkiye Platformu; Sosyal Etki ve Eğitim çalışma grubunun amacı, tüm dünyada gelişmekte olan blockchain teknolojisindeki fırsatları tespit etmek, bu fırsatların endüstri üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemektir.

Sosyal Etki ve Eğitim çalışma grubu, kendi konu başlığı altında amaçlarına yönelik olarak sektör oyuncularının katılımı ile özgün bir konsorsiyum oluşturmak, Blockchain teknolojisi ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan kanun yapıcılar, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, politika yayınlanan raporlara ait platform toplantıları ve özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecektir.

Sosyal Etki ve Eğitim çalışma grubunun raporları ve etkinlikleri öncelikle Blockchain Türkiye Platformu üyeleri ve Teknoloji, Eğitim ve Etkinlikler çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılmakla beraber, çalışmalar tüm sektörün ve ilgililerin erişimine bu sayfadan ve Blockchain Türkiye Platformu üzerinden sunulacaktır. Bu çerçevede Sosyal Etki ve Eğitim Çalışma Grubu (eski adıyla Teknoloji, Eğitim ve Etkinlikler) tarafından hazırlanan Blockchain için Kavramsal Mimari raporunu aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Etki ve Eğitim çalışma grubuna katılmak için Blockchain Türkiye Platformu’na üye olabilir veya gerçekleşen çalışmalardan haberdar olmak için bctr.org sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.