Vergi, Muhasebe ve Denetim

Blockchain Türkiye Platformu; Vergi, Muhasebe ve Denetim çalışma grubunun amacı, tüm dünyada gelişmekte olan blockchain teknolojisindeki fırsatları tespit etmek, bu fırsatların endüstri üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemektir.

Vergi, Muhasebe ve Denetim çalışma grubu, kendi konu başlığı altında amaçlarına yönelik olarak sektör oyuncularının katılımı ile özgün bir konsorsiyum oluşturmak, Blockchain teknolojisi ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan kanun yapıcılar, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, politika yayınlanan raporlara ait platform toplantıları ve özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecektir.

Vergi, Muhasebe ve Denetim çalışma grubunun raporları ve etkinlikleri öncelikle Blockchain Türkiye Platformu üyeleri ve Vergi, Muhasebe ve Denetim çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılmakla beraber, çalışmalar tüm sektörün ve ilgililerin erişimine bu sayfadan ve Blockchain Türkiye Platformu üzerinden sunulacaktır. Bu çerçevede Vergi, Muhasebe ve Denetim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan;

Kripto Varlıkların Vergi – Muhasebe ve Denetim Yönünden İncelenmesi (Aralık 2021) çalışmasına aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vergi – Muhasebe ve Denetim Açısından Kriptoparaların İncelenmesi (Haziran 2020) aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üretim, Lojistik ve Ulaşım çalışma grubuna katılmak için Blockchain Türkiye Platformu’na üye olabilir veya gerçekleşen çalışmalardan haberdar olmak için bctr.org sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.