Tether ve Bitfinex, geçtiğimiz dönemde aleyhlerine açılan toplu davaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Tether’in yaptığı açıklamaya göre davacının temyiz talebinden vazgeçmesi üzerine mahkemenin Tether ve Bitfinex lehine vermiş olduğu karar kesinleşmiş oldu.

ABD Güney New York Bölgesi Federal Mahkemesi’nin, Tether ve Bitfinex şirketlerine karşı açılan dava dilekçesinin değiştirilme talebini reddetmesinin ardından, davacı kararı temyiz etmemeye karar verdi. Böylece mahkemenin Tether ve Bitfinex lehine vermiş olduğu karar da hukuki olarak kesinleşmiş oldu.

Tether, davacının ilk etapta dava açma konusundaki kararının aksine, temyiz haklarından vazgeçme kararının doğru bir hamle olduğu kanaatinde. Şirket tarafından yapılan açıklamada; davacının gerçeği yansıtmayan iddialarının kendisine maddi ya da başka türlü bir kazanç yaratmayacağının gayet açık olduğu ifade edildi.

Her iki şirket de benzeri hadiselere ve saldırılara hiçbir şekilde boyun eğmeme yönündeki kararlılıklarının altını çizmeye devam ediyor.