Topluluk odaklı, merkeziyetsiz ve günlük aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın lider akıllı sözleşme blockchain’i olan BNB Chain, üçüncü yaşını küresel bir kampanya ile kutluyor.

Kutlamalar kapsamında gerçekleşecek bir dizi heyecan verici etkinliğin yanı sıra özel olarak hazırlanan BNB Chain 3. yıl raporu blockchain ekosisteminin paydaşlarının bilgisine sunuldu. BNB Chain’in 3 yıllık yolculuğunda gösterdiği performansın özetlendiği rapor, tıpkı CZ’nin Twitter paylaşımında işaret ettiği üzere büyük bir gelişimi ortaya koyuyor.

BNB Chain kullanıcılarının ve Web3 ekosisteminin başarılarının vurgulandığı rapor ile ilgili BNB Chain’in Bilim Direktörü V, “BNB Chain’in kısa bir süre önce yayınladığı üç aylık Web3 sektör raporu toplam Doğrulanmış Akıllı Sözleşme sayısında ortalama %46,5’lik bir pazar payıyla 2. Çeyrekte hakimiyeti elinde tuttuğunu gösterdi. Raporun birçok blockchain’in büyüdüğünü göstermesi, ayı piyasası sırasında bile geliştirme yapmanın sektörün odak noktası olmayı sürdürdüğünü ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Kapsamlı akıllı sözleşme işlevleri ve geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturabilmelerine imkân veren yapısıyla Eylül 2020’de kullanıma açılan BNB Chain, o günden bu yana blockchain ekosisteminin büyümesini destekleyen altyapısıyla hizmet veriyor. 2022 yılında başlatılan AvengerDao Güvenlik Girişimi ve zkBNB kullanıma sunulmasının ardından BNB Chain’in günlük aktif kullanıcı sayısı 900 bini aştı.

Bugün günlük 1,2 milyon aktif kullanıcıya ulaşan BNB Chain’in dünyanın en büyük akıllı sözleşme blockchainine dönüşmesi, kullanıcıların bu alandaki tutkusu ispatlıyor. Geleceğe heyecanla bakarken, kullanıcılara öncelik veren merkeziyetsiz, topluluğa ait bir ekosistem geliştirme hedefimize bağlılığımız sürüyor ve topluluğun yaratmaya devam edeceği etkiyi dört gözle bekliyoruz.