NFTickets, çeşitli sanatçılarla ortaklaşa 10’lu bir seri halinde oluşturuldu…

TravelX, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dünyanın NFT uçak bileti koleksiyonlarını veya diğer adıyla “NFtickets“ı piyasaya sürmek için Air Europa ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Şirket, kullanıcının NFT’yi göstererek eşleşen bir uçak bileti düzenleyebileceğini söyledi.

Diğer yandan TravelX, seyahat endüstrisinin blokzinciri tabanlı ilk dağıtım protokolünü oluşturduğunu iddia etti. Bu arada pek aşina olmayanlar için Air Europa, dünya çapında 60’tan fazla noktaya uçan üçüncü büyük İspanyol havayolu şirketi.

Söz konusu duyuru, “The Art as the Destination” başlıklı NFT’lerin satın alınmasıyla birlikte, bilet sahiplerinin 29 Kasım’da Miami Beach’e özel bir Air Europa uçuşuna ve Aralık’ta Miami’de gerçekleşecek Amerika’nın önde gelen sanat gösterisine erişim hakkı kazanacağı bilgilerini kapsıyor.

NFTickets, çeşitli sanatçılarla ortaklaşa 10’lu bir seri halinde oluşturuldu ve her 14 günde bir TravelX’in müzayede platformu aracılığıyla piyasaya sürüleceği kaydedildi. İlk açık artırma ise 11 Nisan’da gerçekleşti.

Air Europa Küresel Satış Direktörü Bernardo Botella, “İnovasyon bizim DNA’mızda var, sektörümüzde yeni teknolojilerin uygulanmasında öncü olduk ve bu, seyahat endüstrisinde bir sonraki adım olabilecek NFT’ler için de geçerli” diyerek şöyle devam ediyor:  “Envanter yönetimi ve dağıtımı için blokzinciri teknolojisini benimseyen ilk havayolu şirketi olmaktan gurur duyuyoruz. Bunun bir bütün olarak seyahati nereye götürebileceğini ve müşteri deneyimini nasıl iyileştirebileceğini göreceğimiz için heyecan duyuyoruz.”

TravelX’in Kurucu Ortağı Facundo Diaz, “Algorands karbon negatif blokzincirinde basılan yeni bir tür NFT’yi doğurmak çok heyecan verici” diyerek şöyle devam etti:  “Geleneksel NFT’nin en iyilerini harmanlayacağız, fakat buna gerçek dünya uygulaması ve deneyimini de ekleyeceğiz. Bu, gezginlerin yeni bir tür koleksiyon sanat eseri ile birlikte blockchain cüzdanlarından kolayca yönetebilecekleri ve ticaret yapabilecekleri daha iyi bir uçak bileti sağlıyor. NFTickets’e inanıyoruz, zira sanat, seyahat ve teknolojinin mükemmel birleşimi olacak.”

Notlar

  • TravelX, geleneksel NFT’lere benzer şekilde, NFTicket’lerin tek tek nadir olduğunu ve blokzincirine kaydedildiğini söyledi.
  • Şirket, bir ürün sahibinin NFT’yi sunarak eşleşen bir uçak bileti düzenleyebileceğini açıkladı.
  • NFTicket serisinin küratörü, ilk parça için ünlü sanatçı Carlos Bentancourt’u görevlendiren Ximena Casinos.
  • NFT’ler, enerji açısından verimli ve çevre dostu olan Algorands karbon negatif blok zinciri teknolojisiyle basıldı.

Son olarak halihazırda TravelX; daha güvenli, merkezi olmayan, şeffaf ve verimli bir seyahat endüstrisi oluşturmak için tasarlanmış blokzinciri tabanlı bir dağıtım protokolü üzerinde çalışıyor.

Kaynakblockchain.news