Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle FinTech ekosistemine katkı sağlayan dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, Türkiye’deki geniş ürün yelpazesini yurtdışına taşıyarak global marka olma yolunda büyük bir adım daha attı. Yurt dışında 29 Eylül itibari ile faaliyetlerine başlayacak Bitexen Global, ilk olarak TLN Token’ın halka arzı ile faaliyetlerine başladı.

Türkiye’nin en geniş ürün  yelpazesine sahip dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, kripto para endüstrisindeki gücünü ve hakimiyetini uluslararası mecralara taşıyor. Bitexen, Bitexen Global ile Türkiye pazarı dışında yurt dışında da faaliyetlerini sürdüreceğini açıkladı. İlk etapta yurt dışında 29 Eylül tarihi itibariyle faaliyet gösterecek olan Bitexen Global, 2022 son çeyreği itibariyle yurtdışı faaliyetleri yaygınlaşarak devam edecektir. Bitexen Global, Türk kripto para borsası olarak teknolojiyi ve inovasyonu uluslararası piyasalarda temsil edecek.

İlk olarak üç ülkede faaliyet gösterecek Bitexen Global’de listelenen ilk kripto para TLN Token olacak. 

Bitexen’in globale açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem yağtığı açıklamada: “Bitexen olarak uzun yıllardır güvenle inşaa ettiğimiz ekosistemimiz, Türkiye pazarına büyük katkılar sundu. Hem coin, hem token piyasasında teknoloji sağlayıcı ve geniş ürün yelpazemizle hizmet üreten pozisyonumuzu globale taşıyarak daha fazla ülke ve kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Uluslararası standartlarda hazırlanan teknolojik alt yapımız hızlı, güvenilir ve kolay işlem kaabiliyetine sahip. İnanıyorum ki bu durum bizi uluslarası pazarlarda güçlü ve ulaşılabilir kılacak. Hedefimizde yer alan yurt dışı operasyonlarımız, , finans dünyası ve kripto para endüstrisi için oldukça kritik önem taşıyor. Amacımız, 2023 sonu itibarı ile yurt dışında birçok ülkede faaliyetlerimizi yaygınlaştırmak.   Başlangıcımızı yaptığımız Bitexen Global ile Türkiye’de kurulmuş platformumuzu global pazarlarda temsil etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bitexen Global hakkında daha fazla bilgi için: https://global.bitexen.com/