Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nde şu anki Cumhuriyetçi Azınlık Lideri olan Kevin McCarthy blockchain teknolojisinin ABD Kongresi’ni daha şeffaf ve etkili bir hale getireceğine inanıyor.

McCarthy, blockchain teknolojisinin finansal dünyadaki güvenlik paradigmasını değiştirdiğini söylüyor: “Blockchain, finans endüstrisinin güvenliğini değiştiriyor ve devrim yaratıyor. Teknolojiyi kontrol edebilmek ve kendi yasama sürecimizin şeffaflığına katkı sağlaması için neyi bekliyoruz? Neden kendi blockchain ağımızı kurmuyoruz?”

McCarthy bunun yanı sıra Kongre’nin, hükümeti daha dostane ve sorumlu bir hale getirebilmesi için 21. yüzyıl teknolojilerinin kullanılmasını önerdi. Buna yönelik: “Bu yeri daha verimli ve en önemlisi daha hesap verebilir kılmak için bu fırsatı kaçırmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

2007 yılında ABD Temsilciler Meclisi üyesi olan McCarthy, 2014 ile 2019 arası çoğunluk lideri, Ocak 2019’dan itibaren ise azınlık lideri olarak hizmetine devam ediyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında yine ABD Temsilcilerinden Doris Matsui ve Brett Gutherie’nin Temsilciler Meclisine “Blockchain Promotional Act 2018” isimli bir yasa tasarısı önerdiğini biliyoruz. Tasarı blockchain teknolojisinin potansiyelini kavramak ve teknolojinin ortak bir tanımını oluşturmak için çalışma grupları kurmayı içeriyordu.