İsrail merkezli bir teknoloji kuruluşu olan ve 2 milyon dolarlık artış sürecine giren INVioU, Blockchain teknolojisini kullanarak küçük işletmeler için yeni olanaklar sağlıyor. Üstelik şirket daha şimdiden 300 bin dolarlık artış yaşandığını kaydetti.

INVioU ayrıca “finansman, Blockchain ve FinTech alanlarında geniş tecrübe ve bilgi birikimine sahip etkileyici bir girişimciler takımı oluşturduğunu da iddia ediyor. Şirketin sağladığı hizmetler, dünya çapında elektronik faturalar ile işlem gören herhangi bir iş için uyumlu konumda ve KOBİ’lerin “hızlı nakit” ihtiyacını karşılamaya odaklanıyor.

INVioU faturalarda şeffaflık sunarak güven kazanmak istiyor

INVioU’nun ifade ettiği üzere, “Faturalar Blockchain üzerinde sahtecilik kurbanı olamaz.” Bilgiler tüm izinli taraflar için şifreli ve şeffaf olduğu için, güven sorunu yaşayan yatırımcılar bile kolaylıkla bu sistem üzerinde işlemlerini yapabiliyorlar.

Blockchain üzerinden fatura geçmişi kaydı, kredi puanlaması ve ilk faturanın finansmanı dahil, başlangıçtaki ilk katılım süreci sadece bir gün sürüyor. Ardından yinelenen fatura finansmanı bu alanda normalden çok daha hızlı bir şekilde işlem görüyor.

INVioU yaptığı resmi açıklamada, sisteminin Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile tam uyum içinde olduğunu belirtti.