Blockchain Türkiye Platformu ana sponsorluğu ve Workinton desteği ile düzenlenen, “Blockchain ile Yeni internet” başlıklı etkinlik yoğun bir ilgi eşliğinde Workinton’da gerçekleştirildi. Etkinliğe dair tüm notlar ve videolar bu yazıda.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Celal Cündoğlu‘nun, BKM bünyesinde blockchain teknolojileri ile alakalı çalışmalarını anlattıkları sunumu ile başlayan etkinlikte, Cündoğlu BKM’nin blockchain teknolojisine bakış açısını değerlendirirken, 2016 yılı sonunda başlayan BBN projesinin detaylarını ve amaçlarını yalın şekilde dinleyicilere aktardı. Cündoğlu’nun sunumunu aşağıdaki görsele tıklayarak izleyebilirsiniz.

Daha sonra sahneye çıkan Blockchain 101 Kitabı yazarı ve Blockchain Türkiye Platformu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Usta, Blockchain 101 sunumu ile blockchain teknolojisinin temellerini ve felsefesini anlatarak, bu teknolojinin insanlığın geleceğindeki oynayacağı rolü ve bu etkilerin ne şekilde hayatımıza gireceğini paylaştı.

Son olarak sahneye çıkan Coinbase İş Geliştirme Müdürü Emre Tekişalp oldu. Tekişalp, blockchain teknolojisinin interneti nasıl değiştirdiğini ve uygulama dünyasındaki dönüşümleri katılımcılara anlattı. Tekişalp’in sunumunu aşağıdaki görsele tıklayarak izleyebilirsiniz.

Etkinlik sonrasında Emre Tekişalp ile gerçekleştirdiğimiz röportajı ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Eğer etkinlik izleyicilerinden Ferhat Yalçın’ın değerlendirme yazısını okumak isterseniz sizi böyle alabiliriz.

Blockchain Türkiye Platformu, iş ortaklarının düzenlediği etkinliklere sposor olmaya ve yeni etkinlikler düzenlemeye devam edecek. Tüm gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olabilirsiniz.