Gelişen blockchain teknolojisi ile birlikte bu alanda bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı da hızla artıyor. Online eğitim portalı Udemy’de de Türkçe olarak bazı dersler yer alıyor. Bu derslerden bazılarını derledik.

Blockchain Temelleri – Büşra Özcan / Giriş Seviye

Büşra Özcan’ın giriş düzeyinde verdiği “Blokzinciri Temelleri” eğitimi Udemy’de Blockchain teknolojisine giriş yapmak isteyenler arasında popüler bir eğitim olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 300 kayıtlı öğrencisi olan eğitim 4,5 yıldızlık kurs puanıyla dikkat çekiyor.

Toplam 38 dersten oluşan 2 saat 48 dakikalık eğitim öğrencisine, blockchain teknolojisine tüm bileşenleri ile hakim olma, blockchain konusunda karar vericileri yönlendirici bilgi seviyesine ulaştırma ve bu teknolojinin teknik detaylarını içselleştirme gibi birçok fayda vaat ediyor.

Blokchain’in nasıl çalıştığından tutun cüzdan tiplerine kadar birçok farklı konu başlığına değinilen bu eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

Blockchain, Ethereum, Stellar ve akıllı sözleşmeler: Doğa Özcan / Giriş – Orta Seviye

Blockchain konusunda temel düzeyde olan ve bilgisini biraz daha derinleştirmek isteyenler ise Doğa Özcan’ın hazırladığı “Blockchain, Ethereum, Stellar ve akıllı sözleşmeler” eğitimine göz atabilirler.

Henüz 13 kayıtlı öğrencisi bulunan eğitimde blockchain üzerine teorik ve uygulamalı bir ilerleme gerçekleştiriliyor. Başlangıç ve orta düzeye hitap eden eğitim blockchain’in nasıl çalıştığı gibi temel başlıkların yanı sıra “AWS üzerinde dockerize redis ve Stellar blockchain ödeme sistemi kurma” gibi işin teknik kısmına yönelik dersler de içeriyor.

Toplam 31 dersten oluşan 2 saat 41 dakikalık eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

Kitap Tavsiyesi: Blockchain 101 v.2

Son olarak online eğitimlerin dışında Blockchain konusunda kendini geliştirmek isteyenlere Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından kaleme alınan Blockchain 101. v.2 kitabını tavsiye ediyoruz. Ücretli bir satışı bulunmayan bu kitaba dair detaylı bilgileri ve temin etme yöntemini buradan edinebilirsiniz.