BtcTurk’un CEO’su Özgür Güneri, finans sektöründeki kariyerinin 30. yılına özel video yayınlayarak mesleki yolculuğunu ve iş hayatına bakışını paylaştı.

Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği, dünyada 2,5 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan BtcTurk’un CEO’su Özgür Güneri, finans sektöründe 30 yılını tamamladı.

Güneri, kariyer yolculuğunu ve finansal hizmetler alanında çalışmaya dair görüşlerini ‘30 soruda 30 yıl videosunda özetledi.

Güneri; 30 yıllık finans tecrübesini Bitcoin ve kriptopara piyasasına taşıyor 

Eğitim ve gençlik hayatından kariyerinin her anında elde ettiği tecrübenin geleceğinde kilit rol oynadığını belirten Özgür Güneri; “Kariyerimin ilk gününden bu yana para ve sermaye piyasalarının içindeyim. Uzun yıllar regüle sektörde çalıştım ve oradaki bilgi birikimimi ve iş yapış biçimimi yeni nesil finansal hizmetler alanına aktarmaktan mutluluk ve heyecan duyuyorum. İnanıyorum ki düzenleyici kurumlarla bu sektörde de beraber güzel işlere imza atacağız” dedi.

Çok çalışmanın önemine inandığını belirten Güneri; “Çalışkanlık, disiplin sahibi olmak, odaklanmak, kendini sürekli geliştirmek ve adil olmak yaşam biçimim… Ayrıca kendimi her zaman bir ekibin parçası olarak görürüm. Omuz omuza çalıştığım ekip arkadaşlarım benim için çok kıymetlidir. Diğer yandan, her zaman yeninin, heyecan verenin ve geleceği temsil eden işlerin peşinde oldum.  3 yıldır da yeni nesil finansın bir ürünü olan ve geleceğin ekonomi dünyasını şekillendireceğine inandığım kriptopara sektörünün içerisinde olmanın heyecanını taşıyorum. BtcTurk’ün hayalleri ile kendi hayallerimin örtüştüğünü düşünüyor ve Bitcoin ile doğru yerde olduğumu hissediyorum” açıklamasında bulundu.