Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve ‘Yeni Neslin Yanındayız’ yaklaşımı ile oyun sektörüne ve yeni nesil spor olan espora desteğini sürdüren BtcTurk’ün sponsorluğundaki BtcTurk X ESA PUBG Domination 2’de 16 takım rekabet etti. Büyük ödülü Digital Athletics kazandı.

Türkiye’de kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği BtcTurk, yeni neslin heyecanına ortak olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda esporu destekleyen BtcTurk’ün sponsorluğunda düzenlenen BtcTurk X ESA PUBG Domination serisinin 2’incisi de büyük ilgi gördü.

7 Temmuz’da açık eleme kayıtlarının alınmaya başladığı turnuvada 40’ın üzerinde takım final aşamasına katılım hakkına sahip olabilmek için birbirleriyle yarıştı. 13-14-15 Temmuz’da gerçekleşen açık elemelerde ana etkinliğe; STARDUST, 010 Esports, Probably, Aggresive All Around, NeverMind, TARGET PEAK, EPOCH ve Sarvem Esports takımları yükseldi. BtcTurk X ESA PUBG Domination serisinin ilk turnuvasında en yüksek puana sahip olan 8 takım ise direkt olarak final aşamasına davet hakkı kazanmayı başarmıştı. Bu takımlar ise; DenizBank İstanbul Wildcats, HOWL E-Sports, 212 Espor, FUT Esports, Digital Athletic, SO BAD, Karagümrük Espor ve BBL Esports oldu.

4 gün boyunca puanlama usulü ile birbirleriyle mücadele eden takımlardan Digital Athletics toplamda 230 puan, HOWL E-Sports 163 puan ve BBL Esports 138 puan toplayarak ilk üç sıradaki yerlerini aldılar. Ayrıca 75.000 TL’lik ödül havuzundan faydalanan takımlardan 1. takım 36.500 TL, 2. takım 17.500 TL, 3. takıma 10.000 TL, 4. Takım 5000 TL, 5. takım 4000 TL ve 6. takım ise 2000 TL’lik ödül kazandı.

İzleyicilerin kazandığı ödüller 22 Ağustos’ta belli oluyor

İlk günden son güne kadar karşılaşmaların takip edildiği turnuva twitch.tv/esaesportstv kanalından canlı olarak yayınlandı. Toplam 100.000’den fazla görüntüleme alan mücadeleleri ise anlık olarak ortalama 2500 kişi takip etti. Ayrıca final gününe özel olarak twitch.tv/btcturkofficial kanalında bir Watch Party düzenlendi, sunuculuğunu Yağız “10000DAYS” Vardabaş’ın üstlendiği yayında hem karşılaşmalar takip edildi hem de birbirinden güzel hediyeler izleyicilerle buluştu. Yayında paylaşılan linke tıklayıp şartlara uygun katılım sağlayan izleyiciler arasından 1 kişi HyperX Alloy Core RGB Membran Oyun Klavyesi, 1 kişi Logitech G G305 LIGHTSPEED Oyuncu Mouse, 1 Kişi xDrive Toryum Oyuncu Koltuğu ve 10 kişi ise 50 TL’lik Steam Cüzdan puanı kazanacak. Kazananlar 22 Ağustos Pazartesi günü ESAEsports sosyal medya hesaplarından duyurulacak.