Danışmanları arasında Cornell Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Emin Gür Sürer’in de bulunduğu Cornell Blockchain topluluğu çalışmalarına başladı.

Sayıları giderek artan üniversite Blockchain topluluklarının bir yenisi Cornell Üniversitesi’nde açıldı. Danışmanları arasında üniversitenin akademisyenlerinden Prof. Emin Gür Sürer’in de bulunduğu topluluğun öncelikli amaçları arasında Blockchain endüstrisi için bir sonraki düşünce liderlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak bulunuyor.

Konuyla ilgili Medium.com’daki sayfasında bir makale yayınlayan Prof. Sürer, topluluğun amaçları ve yaklaşımı hakkında bilgiler paylaştı. Sürer’in yazısından öne çıkan bazı bölümleri sizin için derledik.

– – –

Cornell Blockchain (CB), Blockchain sektörü için bir sonraki düşünce liderlerinin ortaya çıkmasını amaçlayan bir öğrenci organizasyonu. Bunu, öğrenme fırsatları ve geniş bir kaynak ağı aracılığıyla gerçekleştirmek istiyoruz. Nihai hedefimiz, okuduğu bölüm ister bilgisayar bilimi ister sanat ister tarım olsun Blockchain dünyasına girmek isteyen genç ve tutkulu öğrenciler için bir temel oluşturmak. Bu felsefeyi, Cornell’in “Herhangi bir kişi… herhangi bir çalışma” temeli üzerine kurguladık.

Cornell Blockchain’de, Blockchain teknolojilerinin geliştirilmesi ve evrimine odaklanmayı, ayrıca son gelişmeleri hem topluluğa hem de ötesine yaymayı planlıyoruz. Sektörde iyi mühendislik ve gelişmeleri araştırmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü bir protokol ya da kripto para birimi olduğu fikrine bağlı kalmıyoruz. Amacımız, Blockchain ile ilgili güncel gelişmelere ve zorluklara benzersiz bir perspektif sağlamak için kaliteli projeler ve içerik üretmek. Misyonumuzu yerine getirmek için yalnızca projeler takip etmeyi değil, aynı zamanda ziyaretçileri ağırlamayı, atölye çalışmaları yürütmeyi, konferanslara katılmayı ve daha fazlasını yapmayı planlıyoruz.

Cornell Blockchain’in entelektüel temeli, Cornell’in Blockchain teknolojilerinin geliştirilmesinde oynadığı güçlü liderlikten kaynaklanıyor. Özellikle Cornell’de kurulmuş olan Kripto Para Birimleri ve Akıllı Sözleşmeler için Girişim (IC3); dağıtık defter teknolojileri, Blockchain uygulamaları, akıllı sözleşmeler alanında çalışan en iyi akademisyenleri bir araya getirdi.

– – –

Topluluğun internet sitesinde iki danışman olduğu görülüyor. Prof. Emin Gür Sürer’le birlikte topluluğa danışmanlık yapacak diğer isim ise geçmişte Blockchain ve dijital para birimleri alanında pek çok başarılı çalışmaya imza atmış SharePost Dijital Varlıklar CEO’su John Wu.