Dünya Doktorları Derneği; Türkiye’nin Web3 alanındaki öncü Venture Builder’ı GAMI ile başlattığı iş birliğini duyurdu. Bu işbirliği çerçevesinde şirket, Dünya Doktorları’nın Web3 dijital dönüşümüne öncülük edecek.

Dünya Doktorları Derneği; Türkiye’nin Web3 alanındaki öncü Venture Builder’ı GAMI ile  işbirliği yaptı. Şiddet, doğal afet, hastalık, kıtlık, yoksulluk ve dışlanmadan etkilenen nüfusun sağlık erişimine ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan Dünya Doktorları, Web3 dönüşümlerin gerçekleştirilmesi adına önemli bir adım attı. Kurum ve kuruluşlardan sonra sivil toplum kuruluşlarının da dahil olmaya başladığı dönüşümde Dünya Doktorları 4 yıllık süreç içerisinde ürün ve yeni proje desteği alacak. GAMI, derneğin Web3 dünyasında aktifleşebileceği işlere öncülük edecek.  Bu iş birliğiyle geliştirilecek blok zincir projeleriyle Dünya Doktorları Derneği, bu alanda deneyim kazanacak. TheSender platformundan elde edilecek olan komisyon gelirleri de derneğin bağış hesaplarına aktarılacak.  Ayrıca, Web3 kullanıcılarının dikkatinin çekilerek Web3 dünyasında sosyal sorumluluk kapsamında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Devam eden birçok projemize sürdürülebilir finansal kaynak sağlayacağız

Gami Teknoloji ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin ardından açıklamalarda bulunan Dünya Doktorları Derneği Başkanı Hakan Bilgin, “Dünya Doktorları, bugün birçok ülkede devam eden krizlerle küresel standartlarla baş etmeye çalışıyor. Hatay’da, Filistin’de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu işbirliğiyle devam eden birçok projemize sürdürülebilir finansal kaynak sağlayacağız. Bu daha fazla insana dokunabileceğimiz anlamına geliyor. Bir STK olarak da gelişen dünyaya ayak uydurabildiğimiz için çok mutluyuz.’’ dedi.