Son dönemin popüler platformu Substrate ile yenilikçi blockchain projeleri geliştirmeyi öğrenebileceğiniz, üzerine bunları “Blockchian’lerin İnterneti” Polkadot (adem-i merkeziyetçi, eşten-eşe İnternet platformu) ile birbirlerine bağlayabileceğiniz ve böylelikle blokzincirlerinin en yumuşak karnı; yönetişim (governance), birlikte-işlerlik (interoperability) ve ölçeklenebilirlik (scalability) gibi sorunların üstesinden gelebilecek inovatif çözümleri kavrayabileceğiniz bir etkinlik düzenleniyor. 

Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) desteği ile ATÖLYE‘de Graph Commons yaratıcısı Burak Arıkan ve Polkadot’un yaratıcıları WEB3 Foundation‘ın moderasyonunu üstleneceği tam günlük etkinlik, iki bacaktan oluşacak:
  1. Blockchain platformu geliştirme dillerine hakim ve temel seviyede kriptografi bilgisine sahip olanların, linkteki formu doldurmalarını müteakip liyakata dayalı kabul edilecekleri bir tam günlük atölye: https://www.meetup.com/tr-TR/Polkadot-Istanbul/events/260477355/
  2. Substrate ve Polkadot’u merak eden tüm ilgililerin bilabedel katılıp, öğrenebileceği ve paylaşabileceği bir iş-sonrası buluşması: https://www.meetup.com/tr-TR/Polkadot-Istanbul/events/260477995/
Tüm etkinlik ve buluşmalarımızı “Etkinlik Takvimi” üzerinden takip edebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olur ise, bize ulaşabilirsiniz.