Türkiye’nin ilk “B2B FinTech networking” etkinliği FinTech İstanbul B2B Connect Summit, finansal teknoloji ekosisteminin önde gelen oyuncularını ve otoritelerini, 13 Ekim’de Selectum City – Ataşehir’de bir araya getirecek.

Son yıllarda aralıksız büyüyen Türkiye FinTech ekosistemi, aynı zamanda farklı disiplinlerden oyuncuların çeşitliliği ile gelişimini sürdürüyor. Bu hızlı gelişim ve çözüm zenginliğinin sürdürülebilirliği ise sektörün kendi arasında daha fazla diyalog ve iş birliği içerisinde olabilmesi ile doğru orantılı olarak karşımıza çıkıyor. Kurulduğu 2016 yılından bu yana Türkiye FinTech ekosisteminin gelişimine sağladığı değerli katkılar ile dikkat çeken Fintech İstanbul Platformu, tam da bu ihtiyaca istinaden sektörün tüm paydaşlarını buluşturacak bir etkinliğe imza atıyor.

Türkiye’nin ilk “B2B FinTech networking” etkinliği FinTech İstanbul B2B Connect Summit; finans dünyasının otoriteleri, bankalar, FinTech’ler, ödeme kuruluşları, e-para şirketleri, teknoloji liderleri, yöneticiler ve hizmet sağlayıcılar ile küçük ve büyük ölçekli tüm şirketleri 13 Ekim’de Selectum City – Ataşehir’de buluşturmaya hazırlanıyor. FinTech İstanbul Platformu ve networking odaklı etkinlik deneyiminde uzman Oniki iş birliği ile hayata geçirilen, kendi alanında ilk olma özelliği taşıyan etkinliğin katılımcılarını sektörün lider isimlerinin sunumlarından eşsiz networking fırsatlarına verimli bir gün bekliyor.

“FinTech alanında hizmet arayan ve hizmet sunan herkesi bekliyoruz”

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı (üstte), etkinlik hakkında şu değerlendirmeleri yaptı: “Günümüzde FinTech alanında hizmet sunanlara ve hizmetten faydalanmayı isteyenlere değer katmayı amaçlayan B2B etkinlikler önem kazanıyor. Bu amaçla FinTech İstanbul olarak Oniki ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile ülkemizde bu açığı kapayacak “FinTech İstanbul B2B Connect Summit”i planladık. Özellikle OBİ ve KOBİ’lerin finansa erişim, e-ticaret, e-ihracat ve nakit yönetimi alanlarında birçok çözümü bir arada bulacağınız bu etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz.”

Yapay zeka desteği ile ölçülebilir bir etkinlik deneyimi

KOBİ finansmanı, nakit çözümleri, tedarikçi finansmanı, POS çözümleri, ödeme sistemleri, açık bankacılık, servis bankacılığı (BaaS), FinTech as a Service (FaaS), gömülü finans, dijital dönüşüm gibi birçok trend, FinTech İstanbul B2B Connect Summit’te konuşulacak konular arasında öne çıkacak. Mastercard ana sponsorluğundaki FinTech İstanbul B2B Connect Summit, katılımcılarına Oniki’nin en doğru kişilerle networking yapma imkanı sunan yapay zeka destekli B2B Matchmaking teknolojisi sayesinde ölçülebilir, verimli ve keyifli bir etkinlik deneyimi sunacak. Ek olarak keynote konuşmacısı Dr. Michael Salmony olacak.

Oniki Kurucu Ortağı ve CEO’su Ziya Kızıltan (üstte), “Oniki olarak FinTech İstanbul Platfformu ile birlikte Türkiye’nin ilk B2B FinTech networking etkinliği FinTech İstanbul B2B Connect Summit’e ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Şimdiye kadar geliştirdiğimiz Oniki teknolojisi ile E-Ticaret ve E-İhracat dikeyinde son bir yılda 8 farklı şehirde 10 etkinlik düzenleyerek 70 binden fazla B2B görüşmeye ev sahipliği yaptık. Şimdi ise ilk kez farklı bir dikeyde, FinTech alanında bunu gerçekleştiriyor olacağız. Konuklarımıza yeni ve farklı deneyimler sunacağımız bu etkinlikte, finans dünyasının önde gelen isimlerini, bankaları, FinTech’leri, ödeme kuruluşlarını ve teknoloji liderlerini bir araya getirerek, sektördeki en güncel konuları ve trendleri ele alacağız. Bu etkinlik ile FinTech alanında yeni çözümlere ve iş birliklerine vesile olacak verimli bir platform sunarak ekosistemi bir adım daha ileri taşımayı hedefliyoruz” dedi.

FinTech ekosisteminin hizmet arayan ve hizmet sunan tüm taraflarının ilk ve tek buluşması noktası FinTech İstanbul B2B Connect Summit’in tüm program detaylarına https://fintechistanbulb2bconnectsummit.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

FinTech İstanbul Hakkında

FinTech İstanbul, “FinTech Nedir?” sorusuna net bir cevap verebilmek ve Türkiye FinTech ekosisteminin sağlıklı gelişimine katkı sunmak vizyonu ile 2016’da kuruldu. İlk günden bu yana binlerce yerel ve küresel haber, yüzlerce makale ve video içerik yayınlayan, sayısız fiziksel ve online etkinlik gerçekleştiren FinTech İstanbul, aynı zamanda FinTech 101, Regülasyon, Ödeme Sistemleri, Dijital Bankacılık, Açık Bankacılık, Girişimcilik, Dijital Dönüşüm başta olmak üzere çok sayıda eğitimi ile sektördeki önemli bir eksikliği gideriyor. Daha fazla detay için: https://fintechistanbul.org/

Oniki Hakkında

Oniki, geliştirdiği eşsiz yapay zeka teknolojisiyle iş dünyasında en doğru B2B matchmaking yapan bir yeni nesil hibrit etkinlik platformudur. 2022 yılında faaliyetlerine başlayan Oniki, sunduğu hibrit etkinlik teknolojisi ile iş dünyasında yapılan etkinliklere yeni bir boyut kazandırmaktadır. Platform söz konusu teknolojisi ile konferans, kongre, zirve ve B2B toplantılarını; fiziksel ve online ortamlarda, ölçülebilir, verimli ve keyifli bir hale getirmektedir. Daha fazla detay için: https://oniki.net/tr/