Prestijli otel grubu Gabbani, Lugano’nun konumunu güçlendirecek “Banettone” girişimini duyurdu. Bu girişim sayesinde, Gabbani’nin gıda üretim tesislerindeki fazla enerji, Bitcoin madenciliği için kullanılacak. 

Lugano merkezli otel grubu Gabbani, Avrupa’nın önde gelen blockchain merkezi Lugano’nun konumunu güçlendirmeye yardımcı olacak yeni girişimini duyurdu. Bu girişimde, Gabbani’nin gıda üretim tesislerinden gelen ekstra enerjinin Bitcoin madencilik sistemine güç sağlaması ve sürdürülebilir enerji uygulamalarının kripto para madenciliğiyle entegre edilmesi amaçlanıyor.

Blockchain teknolojisinin pratik uygulamalarını temsil eden Lugano, Avrupa’nın en iyi blockchain merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Yapılan ödemeler için Bitcoin, Tether ve LVGA kripto para birimini kabul etmekten, eğitim faaliyetleri oluşturmaya kadar uzun vadeli blockchain kullanımının temellerini atan Lugano; Gabbani’nin üretim tesisine son teknoloji Bitcoin madencilik ekipmanı kurarak, şehrin esnek teknolojileri desteklemedeki öncü konumunu güçlendiriyor. Bu gelişmelere ek olarak Gabbani, Lugano şehriyle Tether arasındaki finansal altyapıyı değiştirmenin temeli olarak, Bitcoin teknolojisinin kullanımını hızlandırmak için ortak bir girişim olan Plan B’yi tamamlamak üzere tasarlanmış “Banettone”yi tanıtıyor.

Gabbani’nin üretim tesisinde, son zamanlarda 100 bin KW’lık güneş paneli üretim sisteminin inşası da dahil olmak üzere birçok önemli gelişme yaşandı. Bu stratejik gelişme, Banettone ve diğer ürünlerin üretimi sırasında üretilen fazla enerjiyi Bitcoin madenciliği için kullanarak, Gabbani’nin enerji bağımsızlığını ve sürdürülebilirliğini artırıyor.