Gate.io ile Busan şehri yönetimi arasında şehrin Blockchain altyapısının geliştirilmesi amacıyla Mutabakat Zaptı imzalandı. Yapılan bu anlaşmayla birlikte, şehirdeki blok zinciri endüstrisininin geliştirilmesi ve kurulacak blockchain eğitim merkeziyle yereldeki yetenek havuzunun sisteme entegrasyonu hedefleniyor.

Gate.io, Güney Kore’nin Busan şehri ile Mutabakat Zaptı imzaladığını duyurdu. Gate.io ile Busan metropolitan şehri yönetimi arasında Busan’da ortaklaşa blok zinciri altyapısı geliştirmek amacıyla iş birliği anlaşmasına varıldı. Anlaşmanın ardından Gate.io, Busan’a çeşitli noktalarda destek sağlamak için  endüstrideki uzmanlığından faydalanacak. Kentteki blok zinciri endüstrisinin geliştirilmesi, yapılan bu girişiminin kullanıma sunulması ve tanıtımın gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Busan şehrinin stablecoin’inin geliştirilmesi, işletilmesi ve dağıtılması alanlarında iş birliği yapılacak. Öte yandan sipariş eşleştirme ve sipariş yönlendirme motorları, dijital cüzdanlar ve diğer ilgili çözümler dahil olmak üzere; Busan Digital Asset Exchange ve ISMS sertifikalı teknik platformların kurulması, işletilmesi noktasında iş birliğine gidilecek.

Şehirde, yereldeki yetenek havuzundan değer yaratmak amacıyla blok zinciri ve dijital varlıklarla ilgili eğitim verebilecek bir blok zinciri merkezi kurulacak. Busan, 2019 yılında Güney Kore Hükümeti tarafından “düzenlemesiz blok zinciri bölgesi” ilan edildi. Bu gelişmenin sonucu olarak, şehirde yerel bir blok zinciri merkezinin geliştirilmesi için bir girişim ve dijital varlık değişimi oluşturmak için bir proje başlatıldı. Gate.io, girişim ve projenin tüm alanlarında aktif rol olarak yardımcı olarak şehrin altyapısına katkıda bulunacak.

Mutabakata dair görüşlerini paylaşan Busan Belediye Başkanı Heong-Joon Park, “Küresel sahnede önde gelen bir dijital varlık platformu olan Gate.io’nun Busan Digital Asset Exchange’i kurmak için bizimle birlikte çalışmasından heyecan duyuyoruz. Busan’ı küresel blok zinciri endüstrisinin ön saflarına koyarak şehri küresel blok zinciri ve dijital finansta lider konuma getireceğiz.” dedi.

Gate.io ayrıca, blok zinciri endüstrisinin büyümesini teşvik etmek ve hizmetlerini ülke çapında geliştirmek için Güney Kore operasyonlarını Busan’ın ötesine taşımayı planlıyor.