Kripto para borsası Gate.io’nun Hong Kong merkezli şirketi Hippo Financial Services Limited, başvuru sürecini tamamlayarak TSCP Lisansı almaya hak kazandı. Bu gelişmenin ardından, Hong Kong merkezli yeni bir kuruluş olan Gate HK adına da lisans başvurusunda bulunan borsa, bölgedeki varlığını genişletmeyi hedefliyor. 

Kripto para borsalarından Gate.io’nun Hong Kong merkezli operasyon yürüten şirketi Hippo Financial Services Limited, TCSP Lisansı’nı aldı. Borsa, lisans sürecinin ardından bölgedeki faaliyetlerini genişletmek amacıyla Hong Kong piyasası için tasarlanan ve yeni bir kuruluş olan Gate HK’yi başlatmalarına olanak tanıyacak yeni bir lisans başvurusunda bulundu.

Hong Kong pazarındaki varlığını genişletmeyi planlayan Gate.io, bölgede faaliyet gösteren tröst veya işletme gibi kuruluşlar için gerekli olan TCSP lisansını alarak stratejik bir adım attı. Bu hamleyle birlikte sanal varlıkların gözetimini sağlamaya odaklanan Hippo Financial Services, aktif olarak yerel operasyonları yönetiyor. Ayrıca ayrılan bütçeyle hizmet altyapısının ve müşteri varlıklarının güvenliğini sağlayacak ekipler de oluşturuluyor.

Gate.io, küresel kripto yatırımcılarıyla olan ilişkisini derinleştiriyor 

Gate HK’nin, yeni kripto para lisans başvuru sürecinin ardından, yakın bir dönemde faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu gelişme, mevcut piyasada bulunan blockchain teknolojilerinin benimsenmesi ve sanal varlıkların yaygınlaştırılmasında büyük önem taşıyor. Atılan adımlar, yalnızca Gate.io’nun küresel kripto yatırımcılarıyla olan ilişkisini derinleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda borsaya duyulan güvenin de artmasını sağlıyor. 

“Gate.io, yeni bir kripto lisansı için hazırlıklarına devam ediyor”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden Hong Kong’daki yeni gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Gate.io Kurucusu Dr. Han Lin, “Hong Kong için çok heyecanlıyım. Hong Kong’da TCSP lisansını alan Gate.io, ayrıca yeni bir kripto lisansı için hazırlıklarına devam ediyor. Titiz çalışmalar yürüten Gate HK, özel olarak tasarlanan yeni bir değer olarak, Hong Kong’un büyüyen kripto pazarına hizmet etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bizi takip etmeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

Gate.io, halihazırda düzenleyici hususlara uymaya devam ediyor. Öte yandan, altı ayı aşkın bir süredir Hong Kong’da yerleşik bir ekibe sahip olan borsa, yakında kurulacak Gate HK kuruluşu ve sanal varlık saklama hizmetleri için güvenli ve saygın bir platform sağlamak adına iyi bir temel inşa ediyor.