Hukuk ve Regülasyon

Blockchain Türkiye Platformu; Hukuk ve Regülasyon Çalışma Grubu’nun amacı, tüm dünyada gelişmekte olan blockchain teknolojisindeki fırsatları tespit etmek, bu fırsatların endüstri üzerindeki etkilerini analiz etmek ve yenilikçi stratejiler belirlemektir.

Hukuk ve Regülasyon Çalışma Grubu, kendi konu başlığı altında amaçlarına yönelik olarak sektör oyuncularının katılımı ile özgün bir konsorsiyum oluşturmak, Blockchain teknolojisi ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan kanun yapıcılar, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, ilgili çalışma alanında mevzuat geliştirilmesi ve kamu kurumlarına görüş verilmesi amacı gütmek, politika yayınlanan raporlara ait platform toplantıları ve özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecektir.

Hukuk ve Regülasyon Çalışma Grubu’nun raporları ve etkinlikleri öncelikle Blockchain Türkiye Platformu üyeleri ve Hukuk, Regülasyon ve Mevzuat çalışma grubu katılımcıları ile paylaşılmakla beraber, çalışmalar tüm sektörün ve ilgililerin erişimine bu sayfadan ve Blockchain Türkiye Platformu üzerinden sunulacaktır. Bu çerçevede Hukuk ve Regülasyon Çalışma Grubu ve alt çalışma grupları tarafından hazırlanan;

Kripto Varlıkların Vergi – Muhasebe ve Denetim Yönünden İncelenmesi Raporuna aşağıdaki kapak görselini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akıllı Sözleşme Raporuna aşağıdaki kapak görselini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vergi – Muhasebe ve Denetim Açısından Kriptoparaların İncelenmesi aşağıdaki kapak görselini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kriptopara ve ICO Raporuna aşağıdaki kapak görselini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku ve Blokzinciri Teknolojisi Raporuna aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Açık Veri Raporuna aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Dünyada Blokzinciri Regülasyonları Raporuna aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Blokzinciri Teknolojisi Terminoloji Çalışması Raporunu aşağıdaki kapak görseline tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hukuk, Düzenlemeler ve Kamu İlişkileri çalışma grubuna katılmak için Blockchain Türkiye Platformu’na üye olabilir veya gerçekleşen çalışmalardan haberdar olmak için bctr.org sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.