Kripto para birimleri ve ilgili ürünler konusunda uzmanlaşmış, dünyanın önde gelen finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan Huobi Group (“Huobi”) VARA gerekliliklerine uygun olarak lisans başvurusu sürecini yürütürken, 15 Temmuz 2022’de Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından MVP geçici onayı verildiğini duyurdu.

Lisans, Huobi’nin BAE merkezli kuruluşu Huobi Investment FZE’nin VARA’nın özel “test-uyarlama ölçeği” modeli tarafından belirlenen parametreler dahilinde eksiksiz bir sanal varlık değişim ürünleri ve hizmetleri paketi sunmasını sağlayacak.

Huobi, Dubai’nin özellikle profesyonel yatırımcılar için sanal varlık endüstrisi için hızla küresel bir merkez haline geldiğine inanıyor. Başlangıçta, şirket profesyonel yatırımcıları hedefleyecek ve sınırlı sayıda ön nitelikli yatırımcı ve profesyonel finansal hizmet sağlayıcısına spot ve Tezgah Üstü (OTC) alım satım hizmetleri sunacak. Zaman içinde Huobi, bölgedeki perakende yatırımcılara erişimini genişletebilir.

Bu geçici onayın verilmesiyle Huobi, Dubai’de bir bölgesel merkez kurmayı ve oradaki iş gücünü genişletmeyi taahhüt ediyor.

Dubai Emirliği’nde geçici lisans alımı ilgili açıklamalarda bulunan Huobi CFO’su Lily Zhang: “Dubai Emirliği gelecekteki dijital ekonomi için küresel bir merkez haline getirmeye ve finansal inovasyonun ön saflarında yer almaya kararlıdır. Huobi, şehrin potansiyeli ve sunduğu gelecekteki fırsatlar konusunda iyimser” dedi. Dubai’ye daha fazla yatırım yapmak ve oradaki sanal varlık endüstrisinin büyümesini teşvik etmek için VARA ve diğer yerel makamlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Huobi, yerel düzenlemelere uyumu küresel işinin temel taşlarından biri olarak görmektedir. Dünya çapında kripto para ticareti hizmetleri sunan en eski kripto para borsalarından biri olan Huobi, 2017’den beri uyumlu bir büyüme için çalışıyor. Bugün itibariyle Huobi Group, Güney Kore, Japonya, Cebelitarık ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı ülke ve bölgede kripto para birimiyle ilgili çeşitli hizmetler için lisanslar aldı.