Dünyanın önde gelen sanal varlık borsalarından Huobi, Solana topluluğundaki en büyük yatırımcıları, geliştiricileri ve partnerleri çekmesi beklenen bir etkinlik olan Solana Foundation Games Day’in ana sponsoru oldu.

4 Kasım’da (bugün) Portekiz’in Lizbon kentinde gerçekleşecek olan etkinlikte Öğren, Bağlan ve Oyna merkezli tam günlük etkinlikler yer alacak. Dünyanın en iyi web3 oyun kurucuları ve geliştiricileriyle bağlantı kurma, web3 oyunlarının geleceği hakkında derinlemesine tartışmalar ve duyuruların yanı sıra Solana’da inşa edilen en iyi oyunların gerçek zamanlı demoları ve sunumları olacak.

Katılımcılar ayrıca Aurory Project, Crypto Fantasy Town ve Mini Nations gibi oyunların yer aldığı 33 oyun demo standını, 16 oyun dizüstü bilgisayarı kurulumuna sahip açık oyun alanını ve mini espor sahnesini deneyimleyebilecekler.

Games Day, 4-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Breakpoint 2022‘den hemen önce yapılacak. Breakpoint, Solana Vakfı tarafından dünyanın dört bir yanından endüstri liderleri, yaratıcılar ve yenilikçiler için düzenlenen, Solana ekosistemindeki en büyük beyinlerin bir araya geleceği dört günlük atölye çalışmaları, paneller ve konuşmalar içeren bir toplantıdır.

Huobi’nin global danışma kurulu üyesi ve Grenada’nın daimi temsilcisi ve tam yetkili büyükelçi Justin Sun, etkinlikle ilgili şunları söyledi: Solana topluluk takviminde en çok beklenen etkinliklerden biri olan Solana Foundation Games Day’in ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Huobi Global, Solana Vakfı ve onların oyun kurucuları ve geliştiricileri ile ortak olmaktan heyecan duyuyor. Solana ve ortaklarıyla daha fazla iş birliği yapmak için fırsatları gözleyeceğiz.”

Huobi’nin Varlık Stratejisi Merkezi Başkanı Edward Chen şunları söyledi: “Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş birçok tokeni başarıyla listeledik. Topluluğu heyecanlandıran ve Huobi gibi önde gelen bir platformda listelenmek isteyen kaliteli projeleri sürekli arıyoruz. Solana Foundation Games Day gibi prestijli bir etkinliğe katılmak, bize bu tür gelecek vadeden projeleri belirlemek için iyi bir fırsat veriyor. Solana Vakfı ve ekosistem ortaklarıyla daha yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Solana Vakfı Oyunlar Genel Müdürü Johnny Lee, “Huobi’nin Solana Foundation Game Day’i gerçekleştirmedeki desteği için müteşekkirim” dedi. “Huobi gibi borsalar, block zinciri oyunlarının benimsenmesi, nihai başarısının anahtarıdır. Solana ekosistemine olan bağlılıkları övgüye değerdir.”

Şu anda Huobi Global’de SOL, FTT, SRM, MPLX dahil olmak üzere birkaç Solana tokeni listelenmektedir ve  daha fazlası gelecek.