Büyük çoğunluğu danışmanlık olmak üzere Teknoloji ile dönüşümler alanında uzmanlığa sahip olan Gökhan Mataracı, KPMG Türkiye Teknoloji Danışmanlığı Lideri olarak atandı.

KPMG Türkiye’de uzun yıllardır Veri, Analitik ve Dijital Lideri olarak görev yapan Gökhan Mataracı, Teknoloji Danışmanlığı Lideri görevini Alper Karaçar’dan devraldı. Mataracı yeni görevine 1 Haziran 2023 tarihi itibarıyla başlarken; Karaçar da KPMG Türkiye’de Danışmanlık Bölüm Başkanı olarak görevine devam edecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden 2006 yılında birincilikle mezun olan Gökhan Mataracı, büyük çoğunluğu danışmanlık olmak üzere hem uygulama hem de yönetim alanında 17 yıldan fazla deneyime sahip. Mataracı, 2019 yılında KPMG‘ye katılmadan önce; Akbank’ta Başkan Yardımcısı, Big 4’da Teknoloji Danışmanı ve teknoloji danışmanlığı veren yerel bir firmada Çözüm ve Teknik Satış Direktörü olarak görev yaptı. Akbank’ta, global ve yerel danışmanlık firmalarında çalışan Mataracı, bu firmalarda yöneticilik görevleri üstlendi ve geniş yetkinlikleriyle birçok büyük ölçekli projeyi tamamladı. Yeni rolünde özellikle değer odaklı teknoloji çözümleri geliştirme ve sürdürülebilirlik için teknoloji konularına odaklanacak.

Veri odaklı dönüşümler konusunda uzmanlaşmış olan Mataracı, ICT sektöründeki geniş bilgi birikimi ve uzmanlığı ile başarıyla tamamladığı kamu ve özel sektör projeleriyle tanınmaktadır. Bu projeler, verimliliği artıran çözümler, süreç otomasyonları, ileri teknoloji entegrasyonları ve yönetişimi güçlendiren sürdürülebilir çözümlere odaklı teknoloji ve organizasyon dönüşümleri gibi alanlarda büyük etki yaratmıştır.  Yeni dönemde de Mataracı, teknoloji danışmanlığı liderliği pozisyonunda KPMG Türkiye’nin danışmanlık büyüme stratejilerini desteklerken, özellikle değer odaklı teknoloji çözümleri geliştirmeyi önemsemektedir. İşbirliği ve takım çalışmasına verdiği önemle bilinen Mataracı, çalışma arkadaşlarıyla birlikte daha büyük başarılara imza atmayı hedeflemektedir.