İletişim ve teknoloji dünyasının deneyimli ismi Engin Şayan, KPMG Türkiye Yeni Nesil Teknoloji Çözümleri Lideri olarak atandı.


KPMG Türkiye’de veri yönetimi, ileri analitik, dijital olgunluk değerlendirme ve strateji, bulut olgunluk değerlendirme ve strateji, salesforce.com, akıllı otomasyon, nesnelerin interneti, analitik/bulut mükemmeliyet merkezi kurulumu hizmet alanlarında sayısız projeye liderlik yapan Engin Şayan, KPMG Türkiye’de Yeni Nesil Teknoloji Çözümleri Lideri görevine atandı.
Engin Şayan Kimdir?

Boğaziçi Üniversite Bilgisayar Mühendisliği Lisans Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Engin Şayan, İşletme ve Yönetim Yüksek Lisans Eğitimini de yine Boğaziçi Üniversitesi’nde 2003 yılında tamamladı. Kariyerine o zamanki ismi Telsim olan Vodafone’da 2001 yılında CRM Yazılım Mühendisi olarak başlayan Şayan, 13 yıl boyunca Vodafone ve Turkcell BT departmanında orta ve üst düzey yöneticilik görevlerini üstlendi. 2014-2015 yıllarında TurkNet İletişim Hizmetleri’nde OSS/BSS Entegrasyon Müdürü olarak görev yapan Şayan, 2015-2016 yıllarında OTI Holding’de Bilgi Teknolojileri Direktörü görevini üstlendikten sonra 2016 yılından itibaren yaklaşık 5 yıl boyunca IBM’de bulut İnovasyon uygulamaları ve bilişsel süreç dönüşümü bölümlerinde ülke lideri olarak görev yaptı. KPMG Türkiye’ye 2021 yılında direktör olarak katılan Şayan, 2022 yılında KPMG Türkiye’nin şirket ortaklarından biri olmuştu.