Daha önce FinTech girişimlerine danışmanlık ve yatırımd esteği için Gobaba Ventures’ı kuran Anıl Uzun, yeni girişimi Gobaba.com ile kripto para çözümlerine odaklanıyor.

FinTech alanındaki alanındaki yetenekli ve istekli girişimcilere destek olmak için Anıl Uzun tarafından kurulan Gobaba Venturesdanışmanlar kurulu ve yönetim ekibi, özellikle finans alanındaki teknoloji uygulamalarındaki birikimleri sayesinde, girişimlerin değer üreten ve kullanıcıları ile faydalı ilişkiler kurmasını sağlayan iş modelleri kurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Anıl Uzun’un bir diğer FinTech girişimi ise merkezi Londra’da bulunan kripto para borsası Gobaba.com. Şirket, Türkiye’de ve İngiltere‘deki ofislerinde yer alan yaklaşık 30 kişilik bir ekiple yönetiliyor.

Türkiye pazarındaki kullanıcılara özel çözümler sağlamayı hedefleyen Gobaba.com, Türk Lirası ile 13 farklı kripto para satın alma seçeneği sunuyor. Buna ek olarak BTC, ETH ve USDT tahtalarında 30’u aşkın kripto para ile emir girerek işlem yapma şansı veriyor.

Gobaba’da Türkiye’deki kullanıcılar için birçok banka, kredi kartı ve alternatif ödeme yöntemi ile para yatırma ve para çekme seçeneği var. Ayrıca, Gobaba’nın müşteri destek ekipleri 7/24 kullanıcılara Türkçe hizmet veriyor. Şirketin işletmeler için sunduğu çözümü ise kripto para birimleri ile satış ve tahsilat yapılmasını mümkün kılıyor.

29-30 Ocak tarihlerinde Paris’te gerçekleşen Paris Fintech Forum’a bu sene ilk kez katılan Gobaba ekibi, iş yerleri ve internetten ödeme alan işletmeler için özel olarak geliştirdikleri Kripto POS ve kripto ödeme ürünlerini tanıtıyor.

Kaynak: FinTech İstanbul