LATTICE80, Hong Kong FinTech Haftası’nda katıldığı seminer sırasında SDG Blockchain Accelerator’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Blockchain Hızlandırıcısı, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) ile örtüşen FinTech çözümleri hazırlayan Blockchain şirketlerine odaklanacak.

BM tarafından atanan 17 SDG, ülkelerin yoksulluklar ve diğer yoksunlukları sona erdirmek için çalışıyor. Küresel ortaklık sayesinde sağlık ve eğitimi geliştirilecek eşitsizlik azaltılacak ve iklim değişikliğiyle mücadele edilecek. Tüm bu önlemler haricinde ekonomik büyüme de teşvik edilecek.

LATTICE80 Impact Blockchain girişimi ile dikkat çekiyor

Dünyanın en büyük FinTech Hub’ı olarak geçen LATTICE80, Impact Blockchain girişimi ile olumlu yönde sosyal etkiye sahip çözümler geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanıyor.

LATTICE80 ayrıca geçtiğimiz hafta Hong Kong’da FinTech Belt and Road için bir node görevi görecek bir FinTech Hub’ı piyasaya sundu. LATTICE80’in Kurucusu ve Kurucu CEO’su Joe Seunghyun Cho konu hakkında şunları söyledi:

“Odağımızı banka dışı ve düşük bütçeli piyasalara yönlendirmiş durumdayız. Dünyada işsiz kalan 2 milyar insan var ve nüfusun üçte biri, ABD gibi gelişmiş bir ülkede bile çok az para alıyor. Blockchain’in yeni nesil finansal hizmetler ve finansal katılımın sağlanmasına yardımcı olacak mükemmel bir çözüm oluşturmada temel teknoloji olduğuna inanıyoruz.”