MenaPay Geliştirme Ekibi, Blockchain tabanlı ödeme tamamlama sürelerinde büyük bir başarı kaydetti. Elde edilen başarı bir ödeme sisteminin performansını değerlendirmek için kullanılan ölçümler açısından bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

MenaPay Blockchain Platformu, MENA Bölgesi’nde en çok ihtiyaç duyulan dijital ödemelere yönelik altyapı eksikliğini gidermek üzere geliştirilen bir çözüm. Sistem saniyeler içinde ve çok düşük komisyon oranları ile ödeme işlemlerini mümkün kılacak.

MenaPay en son saniyeler bazında tamamlanan ödeme işlemleri açısından büyük bir başarı elde ederek günlük alışveriş işlemlerinde blockchain tabanlı bir ödeme çözümünü kullanmak için gereken yüksek hız ve kapasiteye sahip bir sistem olduğunu ortaya koymayı başardı.

En yaygın kullanılan mevcut ödeme sistemlerinin ortalama 15 saniye içinde işlemleri sonuçlandırabilirken MenaPay yazılım ekibi tarafından geliştirilen Blockchain platformu MenaChain üzerinde işlemlerin 1,7 saniyeden daha kısa bir sürede tamamlanabildiği belirtiliyor. Son kullanıcının ödeme tecrübesi göz önüne alındığında, bir ödeme işleminin genel olarak aldığı ortalama zaman ise 9 saniye civarında. MenaPay bu noktada geleneksel sistemlerden daha hızlı çalışabildiği iddiasını ortaya koyuyor.

MenaPay CTO Tuna Orbay, bu son gelişmeleri değerlendirerek, “İnsanların hala geleneksel ödeme sistmelerine güvendiklerini söylemek zor! MenaChain ile muhteşem sonuçlar elde ettik. Bu anlamda ilk testlerimize katılmış olan topluluğumuzdan çok olumlu geri bildirimler alıyoruz” ifadelerini paylaşıyor.

MenaPay Ekibi, kullanıcılara mevcut en istikrarlı ve güvenli ödeme deneyimini sağlamak amacıyla platformun geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Proje ile alakalı daha fazla bilgiye web sitesinden ulaşılabilir.