Paribu Hub ve Patika.dev iş birliği ile gerçekleştirilen “Akıllı Sözleşme ve Solidity Practicum” eğitimine 582 kişi katıldı. Katılımcıların web3 temellerinden başlayarak Solidity programa dilini öğrendiği, akıllı sözleşme ve Dapp geliştirme fırsatı yakaladığı eğitim, final projelerinin teslim edilmesiyle sona erdi. 

Türkiye’deki blokzincir bilinirliğini artırmayı hedefleyen Paribu Hub, Türkiye’nin en büyük yazılımcı topluluğuna sahip girişimlerinden Patika.dev ile iş birliği yaparak web3 alanında akıllı sözleşme ve Solidity Practicum eğitimi düzenledi. Teorinin denetimli pratik uygulamasını vermek için tasarlanmış olan eğitim, web3 teknolojileri ile ilgilenen, en az bir yazılım dili bilen, araştırmayı, öğrenmeyi, paylaşmayı seven herkese açık bir şekilde gerçekleşti.

Toplamda 1592 başvurunun alındığı eğitim, ilk fazı tamamlayan 582 katılımcıdan 58’inin final ödevlerini teslim etmesiyle sona erdi. Solidity kullanarak Function, Mapping, Array, Constructor, Struct, Require, Modifier ve Event yapılarından en az yedisini içeren kendi özgün akıllı sözleşmesini oluşturarak final projelerini başarıyla teslim eden katılımcılar arasından, değerlendirmeden geçenlerin Paribu İnsan Kaynakları ekibiyle iş görüşme süreçleri de başladı.

Practicum çok öğretici bir program oldu

 Akıllı Sözleşme ve Solidity Practicum eğitimi katılımcıları, programla ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

  • “Çok güzel sistematize edilmiş bir practicum oldu. Daha önce web3 alanındaki geliştirmeleri Youtube gibi platformlardan takip ediyordum. Paribu Hub ile düzenlenen bu Practicum bilgileri rahatça öğrenmeme ve kendimi bir adım daha geliştirmeme yardımcı oldu. Yeni practicumları dört gözle bekliyorum.”
  • “Web3 alanına yeni giriş yapan bir katılımcı olarak bu Practicum çok öğretici bir program oldu. Öğrendiğim bilgiler bir yana beni bu alanda daha da fazla araştırma yapmaya yönlendirdi. Artık web3 alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyorum ve kendimi bu alanda geliştiriyorum.”

Türkiye’deki blokzincir bilinirliğini artırmayı ve ekosisteminin sürdürülebilir şekilde büyümesi için servisler sunmayı amaçlayan Paribu Hub, geleceğin teknolojisi olan web3’ün temellerini öğretmek için önümüzdeki dönemde de projelerine devam edecek.