Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun ana sponsorluğunu üstlendiği 6. Bozcaada Caz Festivali sona erdi. Yoğun ilgi gören festival kapsamında 3 gün boyunca birçok konserin yanı sıra 50’den fazla etkinlik düzenlendi.  

Paribu ana sponsorluğunda, 26-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen “Yedi nota, bir ada: Bozcaada Caz Festivali” Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılara ev sahipliği yaptı.

Konser, atölye, panel, yürüyüş, gösterim, pop-up konser ve tadım gibi çeşitli alanlarda 50’yi aşkın etkinliğin yer aldığı festival kapsamında toplamda 6000’in üzerinde kişi ağırlandı. Festivalde, Paribu’nun Akustikhane iş birliğiyle “Yeni Yerli” projesi kapsamında organize ettiği 3 pop-up konserde Arda Alper, Özgül Bolat, Ali Alınpak’ın yanı sıra trompet sanatçısı Barış Demirel ile Emiran, Bozcaada’nın farklı lokasyonlarında katılımcılarla buluştu.

Festivalde dikkat çeken etkinliklerden biri de Paribu’nun düzenlediği “Web3 ve Merkeziyetsiz Teknolojiler” başlıklı söyleşi oldu. Yoğun ilgi gören söyleşide Turan Sert ve Efe Bulduk kripto para ile teknolojik gelişmeler hakkındaki bilgi ve deneyimlerini izleyicilere aktardı.