Yeni yıl yaklaşırken ilgili raporlar da yayınlanmaya devam ediyor. CBInsights’ın yeni raporu, 2019 yılında Blockchain’in nasıl bir gelişim sergileyeceğine ışık tutuyor.

Blockchain’in farklı sektör ve alanlara yönelik yetkinliğinin daha belirgin hale gelmesi, CBInsights’ın, “What’s Next In Blockchain” başlıklı 2019 Blockchain Trendleri raporunda da kendine yer bulmuş durumda.

18 farklı alt başlığa sahip 48 sayfalık raporda zaten bilinen ve kullanılan uygulamaların haricinde dağıtık defter teknolojilerinin nesnelerin interneti uygulamalarıyla entegrasyonu ile merkezi yapıya sahip olmayan bağımsız organizasyon başlıkları dikkat çekiyor.

Rapor, Blockchain’in olmazsa olmaz uygulamaları haricinde deneysel örnekler ile ile tehditleri de ayrı ayrı ele alıyor. Buna göre ülke merkez bankaları tarafından sunulan “devlet destekli/onaylı kripto paralara yönelik borsalar”, Bitcoin madenciliği ve gözetim mutlaka olması gerekenler listesinde yer alıyor.

Daha güvenilir token türleri, veri pazaryerleri ile kimlik yönetimi deneysel başlığı altında sunulurken, dağıtık defter teknolojilerinin tedarik zincirleri ve nesnelerin interneti uygulamalarında kullanımı tehditler arasında yer alıyor.

Toplam 47 sayfalık raporu bu linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.