Uluslararası Para ve Bankacılık Araştırmaları Merkezi tarafından yayınlanan “Değişim için Katalizör: Blockchain Teknolojisinin Finans Üzerinde Etkisi” isimli rapor çalışması teknolojinin temellerinden ötesini irdeliyor.

Blockchain teknolojisinin farklı sektörler ve iş süreçleri üzerinde etkileri her geçen gün artarak gelişirken bankacılık ve finans sektörü bu etkilerden en fazla nasibini alanların başında geliyor. Bu durum çok farklı merkezler ve danışmanlık şirketlerinin çeşitli raporlar hazırlaması ile kendini bir kez daha gösteriyor zira bu etkileri ve değişimi anlamak için çok yönlü analizlere ihtiyaç duymaktayız.

Uluslararası Para ve Bankacılık Araştırmaları Merkezi (International Center for Monetary and Banking Studies – ICBM) tarafından yayınlanan “Değişim için Katalizör: Blockchain Teknolojisinin Finans Üzerinde Etkisi” isimli rapor çalışması da bu ihtiyaca cevap veren kaynaklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Blockchain teknolojisinin temelleri, yarattığı fırsatlar ve zorluklar, blockchain teknolojisi ve finans, kamu politikaları açısından blockchaint eknolojisi ve kripto paraların düzenlenmesi, geniş anlamda etkiler, gibi alt başlıklarda detaylı bilgiler ve analizler sunan rapor sadece bankacılık ve finans sektörü için değil, blockchain teknolojisini daha yakından tnaımak isteyen herkes için bir değer sunma vaadi taşıyor.

İlgili rapora buradan ulaşabilirsiniz.