Paribu, sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlara şimdi bir yenisini daha ekliyor. Bu sene 10.yılını kutlayan Yenibirlider Derneği’nin düzenlediği ve ana teması“Yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sosyal etki yaratacak fikirler” olan “Sosyal Fayda için Hackathon” etkinliği Paribu desteğiyle gerçekleşiyor. 16-17-18 Eylül 2022’de düzenlenecek etkinliğe, 8–28 Ağustos2022 tarihleri arasında başvurulabilecek.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu olan Paribu, daha iyi bir gelecek için sorumluluk alarak faaliyetlerine devam ediyor. Paribu bu doğrultuda, gençleri yeni nesil teknolojiler kullanarak sosyal fayda yaratmaya davet eden“Sosyal Fayda için Hackathon” etkinliğinde Yenibirlider Derneği ile iş birliği yapıyor. Katılımcıların, alanında uzman kişilerin konuşmalarını dinleme, onlardan geri bildirimler alma ve projelerini bir adım ileri taşıma şansı yakalayacakları “Sosyal Fayda için Hackathon”, ilham verici ve öğretici bir üretim ortamı yaratmayı hedefliyor.

Hackathon’a kimler başvurabilir?

16-17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek“Sosyal Fayda için Hackathon”, üniversitede lisans eğitimine devam eden ve yazılım, tasarım ve yönetim görevini üstlenecek 3 kişilik ekibe sahip gençlerin katılımına açık. Katılımcıların, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan “Yoksulluğa Son”, “Nitelikli Eğitim”, “Temiz Su ve Sanitasyon” başlıklarından en az birine yönelik sosyal fayda yaratması ve bu faydayı yeni nesil teknolojiler (Blokzincir, Web 3.0, yapay zeka vb.) aracılığıyla yaratması bekleniyor. 8 Ağustos 2022’de başvuruları açılan etkinlik hakkında detaylı bilgiye https://yenibirlider.org/sf-hackathon/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yenibirlider Derneği hakkında: 

2012 yılında kurulan Yenibirlider Derneği, “Türkiye’nin fark yaratan bireylerinin uluslararası rol modeller olmalarını sağlayacak, sıra dışı olanaklar sunan liderlik ekosistemini oluşturmak ve yaygınlaştırmak amacıyla” çalışıyor. Dernek, liderlik gelişim programlarıyla bireylerin liderlik yetkinliklerini geliştirmeleri için alanlar yaratıyor. Bunun yanında mevcut liderler arasında bağlantılar kuruyor ve karşılıklı etkileşimi ve dönüşümü kolaylaştırıyor. Sektörler arası iş birliğini etkin hale getirmek, derneğin odaklandığı konuların başında geliyor. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.