Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun sporun yarınını desteklemek için kurduğu Team Paribu, etki odaklı projelerine devam ediyor.

Farklı spor dallarındaki genç sporculara destek verecek Team Paribu Mentor programı için yeni dönem başvuruları başladı. 25 Haziran’a kadar devam edecek başvurular team.paribu.com adresi üzerinden yapılabilecek.

Sporun geleceğini destekleme ve bu alanda yarattığı etkiyi artırma hedefinde olan Paribu, geleceğin sporcularına Team Paribu ile destek olmaya devam ediyor. Bireysel branşlar ağırlıklı olmak üzere millî sporcuların yer aldığı Team Paribu’nun farklı branşlarda genç sporculara kendi dallarında destek olmak için kurduğu Team Paribu Mentor programı yeni dönem başvurularını almaya başladı. Başvurular 25 Haziran 2023 tarihine kadar team.paribu.com adresi üzerinden yapılabilecek.

İki nesil arasında köprü kurmayı amaçlayan Team Paribu Mentor programı, Team Paribu kadrosunda yer alan millî sporcularının kendi branşlarındaki genç sporculara tecrübelerini aktarmasını; onların gelişimine destek olmasını hedefliyor. Program kapsamında her bir Team Paribu sporcusu, kendi branşında mücadele eden 1 genç sporcuya mentorluk yapacak. Genç sporcular Klinik Spor Psikoloğu Berceste Şeber eşliğinde, performanslarını maksimum seviyeye çıkarabilmek için spor psikolojisi alanında çalışmalar gerçekleştirecek. Program, her ay hedef belirleme ve motivasyon, kaygı yönetimi, zihinsel stratejiler ve zihinsel dayanıklılık gibi farklı konu başlıkları etrafında şekillenecek. Geçtiğimiz seneden farklı olarak bu yıl sporcu aileleriyle de spor psikolojisi konusunda farkındalık kazandırmak üzerine çalışmalar yürütülecek.

2023 Team Paribu kadrosu, A Millî Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem’in kaptanlığında; millî cimnastikçi Ahmet Önder, millî modern pentatlet İlke Özyüksel, millî yüzücü Nida Eliz Üstündağ, millî karateci Dilara Bozan, millî eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ, millî güreşçi Kerem Kamal ve millî atlet Ersu Şaşma’dan oluşuyor.