Endüstrideki önde gelen stablecoin şirketlerinden Tether, köklü bir değişikliğe giderek Paolo Ardiono’yu CEO olarak atadı. Tether’i sektörde devrim yaratmaya ve dayanıklı şehirlerin gelişmesinde altyapı ortağı olarak hizmet etmeye hazır bir teknoloji merkezi olarak gören Ardoino, Tether’in dönüşüm teknolojisine olan bağlılığıyla finansın geleceğini yeniden şekillendireceğini düşünüyor. 

Piyasa değeri açısından endüstrideki en büyük stablecoin şirketi olan Tether, bugün Paolo Ardoino’yu yeni CEO’su olarak atadığını duyurdu. Kripto para alanındaki ileri görüşlü liderliği ve önemli katkılarıyla tanınan Ardoino, Jean-Louis van der Velde’nin yerine geçerek, Aralık 2023 itibarıyla yönetimi devralacak. Van der Velde, Tether için danışmanlık rolüne geçerken, Bitfinex’teki CEO pozisyonundaki görevini sürdürecek. Ardoino, Bitfinex’in CTO’su ve Holepunch’un CSO’su olarak görevlerine devam edecek.

Ardoino’nun kripto para sektöründeki yolculuğu, 2014 yılında sektörün en gelişmiş ve dayanıklı kripto para borsası olarak kabul edilen Bitfinex’e katılmasıyla başladı. Ardoino, Bitfinex’te platformun bitcoin ticaret becerilerini geliştirmekte kilit bir rol oynadı. Bu sayede blockchain teknolojisi konusundaki derin bilgisi ve özverisi nedeniyle sektörde hızla tanınan bir isim oldu.

Ardoino, 2017 yılında lider bir stablecoin sağlayıcısı olan Tether’de CTO rolünü üstlendi. İnovasyonu teşvik etme ve iş ufuklarını genişletme konusundaki olağanüstü yeteneğini Tether’de sürdürdü. En dikkate değer başarılarından biri, Tether’ın piyasa varlığının ve piyasa değerinin büyük ölçüde artmasına yol açan stratejinin ortak liderliğini yapmaktı. Şu anda 83 milyar ABD doları seviyesine ulaşan bu başarı, Tether’in küresel bir stablecoin gücü ve kripto para ekosisteminin vazgeçilmez bir bileşeni olarak konumunu pekiştirdi.