Dijital varlık yönetimi şirketi darwinbit Avrupa pazarına adım atıyor. Amsterdam’da düzenlenen Blockchain Expo Europe’a katılan şirket bölgenin kripto inovasyonu için kilit bir merkez olduğuna inanıyor.

Dijital varlık yönetimi şirketi darwinbit, Amsterdam’da düzenlenen Blockchain Expo Europe’da Avrupa pazarına adım attığını duyurdu. Kripto para yatırımlarını herkes için güvenli, emniyetli ve kapsayıcı hale getirmeyi amaçlayan şirket; yapılandırılmış ürünlere, staking’e ve sabit getirili hizmetlere olan yaklaşımıyla da kripto alanını değiştirmeye hazırlanıyor.

2022 Yılında kurulan darwinbit, kripto sektöründe hızlı bir oyuncu olarak öne çıkmayı başardı. Darwinbit’teki liderlik ekibi; kripto para, Web3, TradFi ve geleneksel bankacılığı kapsayan onlarca yıllık küresel deneyimi bir araya getirerek hızla gelişen sektör hakkında oldukça önemli bilgiler sağlıyor.

Çeşitli yatırımcılara hitap etmek için 20’den fazla farklı seçenek sunan en büyük yapılandırılmış ürün havuzuna sahip olan darwinbit; gelişmiş kontrol ve esneklik sağlayan, kişiye özel, yüksek düzeyde uyarlanabilir yapılandırılmış ürünler sunarak yatırımcıları güçlendirmeyi hedefliyor. Şirketin Snowball ve Sharkfin gibi sektörde ilk olma niteliği taşıyan ürünlerinin yanı sıra staking ve sabit getirili hizmetleri de bulunuyor.

Kripto bazlı ürünler şu anda küresel ölçekte yaklaşık 5 milyar dolarla pazar genelinin sadece yüzde 0,5’ini oluşturuyor. Ancak kripto para stake’leri arttıkça bu pazar büyüklüğünün 50 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Şirket, hızla artan kripto benimsenmesine tanık olan Avrupa pazarına özellikle hevesli. Avrupa’nın güçlü altyapı oluşturma, finansman, sürdürülebilirlik ve topluluk katılımına vurgu yapması, onu kripto inovasyonu için önemli bir merkez olarak konumlandırıyor.