VERSO, Toronto’da gerçekleştirilen teknoloji konferansı Collison 2019’da blockchain teknolojisini kullanan bir garanti hakları yönetimi modülü geliştirdiğini duydurdu.

VERSO, müşterilerin sorun bildirme ve ürün iade işlemlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olan SaaS tabanlı bir B2B iş akışı yönetimi portalı. Şirket blockchain tabanlı garanti hakları yönetimi sistemi içinse Austin merkezli Factom şirketi ile iş birliğine gitti.

Ortak geliştirilen modülün piyasaya sürülmesiyle birlikte VERSO, güvenilir yerleşim ve raporlama için Factom Harmony içindeki karma garanti işlemlerini korurken, poliçe ve maliyetlere dayalı talep edilen garanti tutarlarını da hesaplayacak. VERSO garanti modülü, tedarik zincirindeki taraflar arasında olağanüstü garantinin tutarlı ve doğru bir şekilde anlaşılmasını da yardımcı olacak.

VERSO kurucusu Bob Foster konuyla ilgili olarak: “VERSO blockchain talep modülünün eklenmesi VERSO’yu maliyetleri azaltan, nakit akışını hızlandıran ve tahmine dayalı analitik ile operasyonel performansı iyileştiren uçtan uca bulut tabanlı bir ürün haline getirdi. VERSO’nun blockchain tabanlı garanti modülüyle tahmine dayalı analitik yeteneğimizin bir araya gelmesi, tedarik zinciri genelinde ürün iadelerinin yönetimi için devrim niteliğinde bir yaklaşım yaratıyor” ifadelerini kullandı.