NFT ticaretini herkes için kolay ve erişilebilir bir hale getirmeyi ve kişiselleştirilmiş özgün çözümlerle faydalı bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen Danışmanlık Grubu XFunds, ilk halka açık projesi olan sanat platformu XHouse’u tanıttı. Yeni ve gelecek vadeden sanatçılarla bilinçli sanatseverleri bir araya getirmeyi amaçlayan XHouse’un, ilk  NFT projesi ise dijital sanatçı BeeMel’in “Elastic Waves” adını verdiği koleksiyonu oldu. Bodrum Seba Mare’de sergilenen “Elastic Waves” koleksiyonu dijital olarak da ziyaret edilebiliyor.

NFT üretiminde ve satış sonrası ticaretinde hizmet veren danışmanlık grubu  XFunds, ilk halka açık NFT Projesi olan XHouse’un lansmanını dijital sanatçı BeeMel’in “Elastic Waves” adını verdiği koleksiyonuyla Bodrum Seba Mare’de yaptı.

Uzun ve çok aşamalı bir süreçle doğan Elastic Waves” koleksiyonu 1234 parçadan oluşuyor. Her bir parçası el yapımı olan eserlerin üretim yolculuğu; jel baskı ile fiziksel ortamda başladı. Sanatçı BeeMel, jel baskı eserlerini keserek kolaj yaptıktan sonra, kolajlar taratılıp dijital ortama aktarıldı. Ardından eserler, sanatçının yansıtmak istediği duygu ve/veya düşünceye bağlı olarak yapıbozuma uğratılıp yeniden inşa edildi.

Fiziksel NFT Sergisiyle Türkiye’de Bir İlk 

Türkiye’de bir NFT koleksiyonunun fiziksel bir sergiyle tanıtılması açısından ilk olan sergi, dijital olarak da ziyaret edilebiliyor. 5-7 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Seba Mare’de sergilenen “Elastic Waves” dijital olarak da ziyaret edilebiliyor.

XFunds ilk NFT projesi olan XHouse ile, yeni ve gelecek vadeden sanatçılarla buluşmayı ve onları bilinçli ve seçkin sanatseverlerle bir araya getirmeyi amaçlıyor.

XHouse, Elastic Waves koleksiyonunun üretim sürecini, üstlendiği fiziksel ve dijital dünya arasında köprü olma misyonu ile paralel bulduğu için seçtiğini açıkladı.

XHouse Kapalı ve Seçkin Bir Sanat Platformu Oluşturacak

XHouse, dünyanın dört bir yanındaki NFT meraklıları, sanatçıları ve koleksiyonerlerinden oluşan kapalı ve seçkin bir topluluk oluşturmayı hedefliyor.  XHouse’un sunduğu NFT’leri satın alan sanatseverler, bu kapalı topluluğa erişim hakkı kazanıyor.

XHouse kartına sahip olan sanatseverler, platform aracılığıyla dijital sanatla ilgilenen farklı sanatseverlerle iletişime geçebilecek ve bu topluluk için özel olarak hazırlanan, Elastic Waves dahil, tüm yeni ve özgün dijital sanat koleksiyonlarının ilk sahipleri olabilecek.

Fiziksel ve dijital dünya arasında köprü olma vizyonunu taşıyan XHouse, aynı vizyona sahip sanatçılarla çalışarak onların fiziksel dünyayla bağlantılı eserlerini NFT koleksiyonları haline getiriyor. Söz konusu NFT eserleri ise, sadece XHouse NFT sahipleri için satışa çıkarılıyor. Böylelikle, yeni nesil dijital sanat üreten sanatçılar emeğinin karşılığını alırken, eserler de arkalarındaki emeği görebilen ve eserlere gerekli değeri gösteren sanatseverlerle buluşuyor.