İsviçre’nin Zug şehrinde blockchain projelerini teşvik etmek amacı ile düzenlenen “CV Competition”  yarışmaları 2019 yılında GAYRİMENKUL sektörüne yönelik proje yarışması ile devam ediyor.

Kazanan ekibin şartsız 100 bin Amerikan Doları ödül alacağı yarışmada, ayrıca bir yıl boyunca CV Labs binasında ücretsiz ofis ve danışmanlık hizmetlerinden de yararalanma imkanı sunuluyor.

Her yıl belli bir sektöre yönelik olarak düzenlenen Avrupa’nın en büyük blockchain yarışmasında bu yıl GAYRİMENKUL sektörüne yönelik projeler yarışacak.  Daha önceki yıllarda FINTECH ve INSURETECH sektörlerine yönelik  yarışmalar düzenlenmişti.

Yarışma ile ilgili olarak CV Competition Endüstri Lideri Markus Fischer “Gayrimenkul sektörünün tüm değer zinciri boyunca dijitalleşme için muazzam bir potansiyeli var. PropTech & Blockchain projelerinin son yıllardaki güçlü büyümesi, bunun daha da fazlasının geldiğini işaret ediyor” diyor.

Yarışmak isteyen ekipler için başvurular 31 Aralık 2018’e kadar açık olup ücretsiz.

On-line başvuru formunu dolduran projeler sektör temsilcileri, deneyimli yatırımcılar, girişimciler ve uzmanlar dahil olmak üzere bir uzman hakem heyeti ile yüz yüze görüşme sürecine katılmaya davet edilecekler.

Yarışmanın tüm dünyadan proje takımlarına açık olduğunu belirten girşimcilerden sorumlu ekibin yöneticisi Pavel Jakovlev konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Gayrimenkul sektörüne yönelik blockchain projelerinde çok olumlu gelişmeler oluyor. Blockchain teknolojilerinin gerçek hayata uygulanmasında geleneksel endüstrilerin dışına çıkılmasından çok büyük heyecan duyuyoruz” diyor.

Yarışma projeleri seçkin bir kitleye sunma şansı veriyor.

En iyi 10 takım, projelerini blockchain endüstrisinden ve teknoloji yatırımcılarından oluşan geniş bir kitleye sunmak için Zug’a davet edilecek. Bu 10 projeden ilk beş ekibe CV Labs Kuluçka Programına hızlı katılım imkanı verilecek.

CV Yarışması sunumları, 27 Mart 2019’da İsviçre’nin Zug kentinde gerçekleşen CV Zirvesi’nde yapılacak. Aynı gün yapılacak oylama ile kazanan belli olacak.

Uluslararası destekçiler.

Yarışma, İsviçre blockchain ekosistemine ilave olarak, Robert Schwertner (Crypto Robby), Unissu’dan James Dearsley ve Propy’den Denitza Tyufekchieva, Uluslararası Blockchain ve Emlak Uzmanlığı Vakfı FIBREE tarafından da destekleniyor.

Yarışma, akademisyenler, bilim adamları ve araştırma kuruluşları arasında yarattığı iletişim ortamı ile gayrimenkul endüstrisi ve PropTech arasındaki boşluğu  kapatarak blokcahin teknolojisinin bu sektörlerdeki olumlu etkilerini hızlandırmayı hedeflemektedir.

Crypto Valley, blockchain girişimleri için güçlü bir ekosistem sunuyor.

Şu anda Crypto Valley’de 700’den fazla blockchain şirketi bulunmaktadır. En önemlileri arasında Cardano, Bancor, Lisk, Aragon, Durum, Tezos, Bitmain, Waves, Melonport, Shapeshift bulunuyor.

Bu haberi bizimle paylaşan Engin Çağlar‘a teşekkür ediyoruz. Kendisini Twitter veya LinkedIn hesaplarından takip edebilirsiniz.