Çin merkezli blockchain platformu High Performance Blockchain (HPB) ve mobil oyun şirketi Shanghai Youwan milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren bir ortaklığa gittiklerini duyurdu.

Ortaklık yoluyla Shanghai Youwan’ın mobil oyunları her iki tarafın ekosistemini genişleterek HPB cüzdanına bağlanacak. Sonuç olarak daha fazla sayıda uygulama ve şirket HPB dijital varlıklarını kullanabilecek ve ölçeklenebilir blockchain’in sunduğu olanaklardan yararlanabilecek.

HPB’ye göre bu ortaklık sonucu kullanıcılar kripto varlıklarını oyun içi para birimine dönüştürebilecek. Oyuncular ayrıca, Ping An Grubu altındaki tüm şirketlerle uyumlu oyun içi kredilere dönüştürme özgürlüğüne de sahip olacaklar.

300 çalışanı bulunan Shanghai Youwan şirketinin milyonlarca kullanıcısı var ve şirket bu kullanıcıları için yılda 20 yeni oyun geliştiriyor. HPB’nin bu iş birliğinin, dağıtık muhasebe teknolojisinin normalleştirilmesinde ve insanların yaşamlarının günlük bir parçası haline gelmesinde önemli bir adım olduğunu düşünüyor. Şirket bu ortaklık sonucu halkın büyük bir kısımının blockchain’e maruz kalacağını düşünüyor. Bunun sonucu olarak ise bu teknolojinin farklı sektörlerde de kullanılarak benimsenmesi bekleniyor.

Shanghai Youwan ve HPB arasındaki ortaklığın başlangıcında güvenlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik kilit öncelikler arasında yer alıyor.