CoinDesk’in haberine göre ABD emlak birliği National Association of Realtors (NAR) bir blockchain emlak girişimi olan Propy’ye yatırım yaptı.

Yatırım NAR’ın VC fonu olan Second Century Venture’tan geldi. REACH hızlandırma programı kapsamında yapılan yatırımın miktarı henüz açıklanmadı. Şirket 2017 yılında yaptığı ICO teklifiyle 15.5 milyon dolar değerlenmişti.

Propy, emlak alıcılarını, satıcılarını ve brokerlerini birbirine bağlayan ve online olarak geleneksel bir emlak anlaşması yapmalarına izin veren bir blockchain platformu. Girişim bunun yanı sıra tapu kayıt aracı, blockchain başlık kaydı ve bir liste platformu hizmeti de sunuyor.

Propy CEO’su Natalia Karayaneva konuyla ilgili olarak: “Ajanslar, alıcılar ve satıcılar için kullanımı kolay platformu ile Propy’nin emlak sektöründe otomasyon ve blockchain teknolojilerini ön plana çıkartacağına inanıyoruz. Second Century Ventures ve NAR yöneticileriyle birlikte çalışmak ürünlerinimizin benimsenmesine yardımcı olacak. Propy’deki iş stratejimizi ve hedeflerimizi daha iyi hale getirmek için bir sonraki adımı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

2017 yılında girişim TechCrunch kurucusu Michael Arrington’ın Ukrayna’da akıllı sözleşme kullanarak uzaktan bir daire satın almasına yardımcı olmuştu. 60 bin dolarlık işlem ether ve PRO (Propy) tokenlarıyla gerçekleştirilmişti.