Kripto varlıklar ekosistemi için bir finansal raporlama hizmetleri sağlayıcısı olan Libra, 15 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu tamamlayarak, şirketin toplam finansmanını 24,8 milyon dolara çıkardı.

Libra, bu kurumların kripto para birimi sektörüne kullandıkları raporlama araçlarını uygulayabilmesi nedeniyle, alınan yeni fon finansal kripto para alanında operasyonlarını genişletmek isteyen finans kuruluşları için de fayda sağlıyor. Libra, kripto işlem verilerinin finansal kurumlar için denetime hazır bilgilere dönüştürülmesinde uzman bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Alınan yeni yatırımı değerlendiren Libra Kurucusu ve CEO’su Jake Benson, CCN’de yer alan habere göre “Libra’nın misyonu, finansal kuruluşlara kripto para işlemlerini yöneticilerin, yatırımcıların, denetçilerin ve yasal düzenleyicilerin raporlama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kayıt altına alacak bir sistem oluşturmaktır.” diye konuştu.

Benson’a göre yatırımcıların Libra’ya olan güveni, Blockchain girişiminin müşterilere sunduğu ürünleri genişletmesine, ekibini büyütmesine ve kullanıcı kitlesini güçlendirmesine olanak tanıyacak. Libra Crypto Office platformunun geliştirme süreci devam ederken, çözümü tamamlamak ihtiyaç duyulan nakit de yatırımla birlikte şirket kasasına girmiş oldu.

Libra’nın sunduğu hizmet denetleme, muhasebe ve vergi süreçlerini bir dizi kuruluş için otomatik hale getiriyor. Şirketin hedef kitlesi arasında borsalar, ticari operasyonlar, fonlar, fon yöneticileri ve kurumsal firmalar yer alıyor.

Sermayenin artmasıyla birlikte, şirketin büyümeyi sürdürülebilir kılmasının yanı sıra, madenciler ve kredi şirketleri gibi yeni pazarlara genişlemesi de hızlanacak. Yeni fonlama, Libra’nın daha önceki ana yatırımcısı Liberty City Ventures’ın katılımıyla gerçekleşti.