New York Eyalet Meclis Üyesi Clyde Vanel, blockchain endüstrisinin daha fazla lobi faaliyetlerine ve düzenleyicilerin bu konudaki eğitimine ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

ConsenSys Ethereal Zirvesi’nde konuşan Vanel, kritp ve blockchain tabanlı işletmelerin kendilerini halka daha iyi bir şekilde pazarlamaları gerektiğini söylüyor. Vanel yeni gelişen bu sektördeki kötü faaliyetlerin ve olayların tüm basına yayıldığını ancak gerçek değeri olan projelerin yeteri kadar yayılmadığı ve göz ardı edildiğini de sözlerine ekledi.

Vanel blockchain konusunda toplumu, karar vericileri, milletvekillerini ve diğer sektör oyuncularını teknoloji ve altını çizdiği varlık sınıfı hakkında eğitmenin önemini de vurguladı. Teknolojinin potansiyelinden emin olan meclis üyesi, bunu halk ve devlet nezdinde daha iyi anlaşılır bir hale getirmenin gerekliliğinin kritik bir konu olduğunu düşünüyor.

Devletlerin blockchain konusuyla ilgili düzenlemelerin geliştirilmesini kolaylaştırmak için bir sorumluluğu olduğunu savunan Vanel, New York eyaletinin, özellikle yatırımcıların korunması söz konusu olduğunda daha ölçülü bir yaklaşıma sahip olduğunu söylüyor. Vanel, Ocak ayında ülkenin ilk kripto para birimi görev takımının da New York’ta kurulmuş olmasına atıfta bulundu. Bu takım özellikle dijital para birimlerinin düzenlenmesi, kullanılması ve tanımlanmasını incelemeyi amaçlıyor.