12 Nisan’da yapılacak olan Cornell Blockchain Konferansı, iş insanlarını, girişimcileri ve akademisyenleri, endüstrinin evrimi, blockchain geleceği ve diğer alanlardaki potansiyel etkileri hakkında konuşmak üzere bir araya getirecek.

Cornell, California ve Berkeley Üniversitelerinden akademisyenler, Initiative for CryptoCurrencies and Contracts (IC3), ve dünyanın farklı yerlerinden gelecek uzmanların konuşmacı olarak katılacağı konferans akademik dünya ile Blockchain teknolojisinin ele alınacağı öncü etkinliklerden birisi olmayı hedefliyor.

Etkinlikte ayrıca BCTR Danışma Kurulu üyesi olan Prof. Emin Gün Sirer de bulunacak.

Ayrıca Cornell mezunları arasında yer alan Tendermint CEO’su ve kurucu ortağı Jae Kwon, Tezos CEO’su ve kurucu ortağı Kathleen Breitman gibi isimler de konferansa katılım gösterecek.

Cornell Blockchain’in konferans ekibinin başkanı Lynette Ban, “Konferans, Blockchain endüstrisiyle ilgilenen öğrenciler için eşsiz bir networking imkanı sunuyor. Cornell mezunlarından bu denli çok blockchain lideri olması gurur verici.” ifadelerini kullandı.

Ban’a göre gerçekleştirilecek konferansta, her biri gelişen blockchain endüstrisi dört temel kategoride ele alınacak; Platformlar, Düzenlemeler, Güvenlik ile Büyüme ve Benimseme.

Platform kategorisinde endüstri liderleri, geliştirici deneyimi, birlikte çalışabilirlik ve özel veriler ve özel akıllı sözleşmeler gibi hususları inceleyecek.

Düzenlemeler kategorisinde fikri mülkiyet ve internet hukuku tartışmaları yer alacak.

“Büyüme ve Benimseme” başlığı ise etkinlik sayfasına göre geleneksel firmaların ve endüstrilerin blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarını ve blockchain kullanım senaryolarında karşılaşılan zorlukları ele alacak.

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.