İstanbul Blockchain Women Platformu, karantina döneminde başlattığı online etkinliklerine bir yenisini ekliyor.

Blockchain ekosisteminin önde gelen fikir liderlerinden, ve aynı zamanda AVA Labs CEO’su, Cornell Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gün Sirer ile Ava Labs İş Geliştirme Direktörü, Muhabbit kurucusu Dr. Aytunç Yıldızlı canlı yayın konuğu olacaklar.

Ava Labs tarafından geliştirilen ve yeni bir mutabakat mekanizması sunan Avalanche Protokolü, teknolojisi sayesinde mevcut blockchain platformlarının ölçeklenebilirlik, güvenlik ve gayrimerkezilik ile ilgili kısıtlarını çözerken, özellikle finans uygulamaları için dağıtık yapıda alternatif çözümler sunabilecek. Testnet ortamına açılan yazılım ile ilgili projenin yol haritası, AvaCoin ile ilgili topluluğun beklediği token ekonomisi detayları ve protokolün ekosisteme sağlayacağı katkılara ilişkin konular yayında gündem olacak.

Etkinlik 28 Nisan Salı akşamı saat 20:00’de, platformun YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Katılımcılar sorularını yayın sırasında konuklarına iletebilecekler.

Yayın için link: bit.ly/istbcwyoutube

Platform, pandemi nedeniyle karantina sürecinin hemen akabinde online webinarlara başladı. Bu kapsamda 30 Mart Pazartesi akşamı “MissTrader ile Kripto Para Alım Satımı”, 31 Mart Salı akşamı ise “Rookie ile Kripto Para Cüzdan Kurulumu ve Kullanımı”  başlıkları altında ilk online eğitimleri düzenledi.

Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen Use-Case serisinin Nisan ayı etkinliğini de yine online olarak gerçekleştirerek  Projesium kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Gökçe Phillips’i 7 Nisan Salı akşamı ekranlarda ağırladı.

Platform diğer yandan evlerimizde geçirdiğimiz zamanı hem daha eğlenceli, hem de verimli kılmaya yönelik olarak karantina boyunca her Cuma günü için bir Quiz Serisi başlattı. 5. yarışmayı geride bıraktığımız seride kazananlara sürpriz ödüller dağıtılıyor.

Topluluğun tüm haber ve etkinliklerini telegram kanalı ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulblockchainwomen/
Twitter: https://twitter.com/istbcw
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/istanbul-blockchain-women/
Telegram : https://t.me/joinchat/HTvSBA8d_opGI1n5R8O7fQ