Tayvan merkezli girişim ioeX, ThinkSmart’ın iştiraki QUUBE ile ortaklığını duyurarak merkezi olmayan uygulamalara sahip dünyanın ilk blockchain tabanlı televizyonunu üreteceklerini açıkladı.

ioeX’in ağını ve QUUBE yazılımını kullanacak olan bu akıllı televizyonlar JVC markası altında satılacak. QuuMoney TV’ler Android TV Platformunu (Android 9.0) kullanacak. İzleyiciler belirlenmiş programları izleyerek Quu Coin kazanabilecekler. Bu Quu Coin’ler ise QUUBE servislerinden yayarlanmak için kullanılabilecek. Quu Coin ile diğer kripto para birimleri arasında ticaret yapmak imkanı da olacak. Böylece kullanıcılara bir ödül mekanizması sınan ioeX, izleyicilerin izledikçe kazanmasını, kazandıkça da harcamasını sağlayacak.

ioeX kurucusu ve CEO’su Aryan Hung konuya yönelik açıklamasında: “QUUBE ile olan ortaklığımız, ioeX’in akıllı yaşam tarzları oluşturmak için gereken deneyimi, yetenekleri ve enerjiyi biriktirmesine yardımcı olacaktır. Blockchain teknolojisini kullanıcıların fark edemeyeceği şekilde günlük hayata gerçekten entegre edilmesini istiyoruz. Böylece Blockchain’in gerçek değeri sunulabilir” ifadelerini kullandı.

QuuMoney TV’nin QuuShare isimli bir bulut ve QuuChat mesajlaşma hizmeti gibi fonksiyonlara da sahip olacak. Blockchain tabanlı bu televizyon, 2019 yılının ikinci yarısında Kuzey Amerika, Batı Avrupa, Japonya, Kore, Çin, Tayvan, Hong Kong ve Macou’da satışa çıkacak.