Blockchain tabanlı nakliye platformu TradeLens yeni katılımcılarıyla büyümeye devam ediyor. CMA CGM ve MSC’nin ardından Hapag-Lloyd ve Ocean Network Express de (ONE) platforma dahil oldu.

Yapılan basın açıklamasına göre sırasıyla dünyanın en büyük 5. ve 6. nakliye firmaları olarak Hapag-Lloyd ve ONE blockchain teknolojisinden desteğini alan TradeLens‘e dahil olarak platformun büyümesine katkıda bulundu. TradeLens artık dünyadaki okyanus konteyner taşımacılığının yarısından fazlasını kapsıyor. Dünyanın en büyük 6 nakliye firmasından 5’i artık blockchain platformunun bir parçası konumunda.

Hapag-Lloyd IT Müdürü Martin Gnass konuyla ilgili olarak: “Dijital iş birliğini genişletmek, konteyner taşımacılığı endüstrisinin gelişimi için kritik öneme sahip. TradeLens, ortaklık modeli de dahil olmak üzere sektörde çok ihtiyaç duyulan bir dönüşümü başlatmada önemli ilerleme kaydetti. Şimdi dünyanın en büyük 6 nakliye şirketinin 5’i bu platformun bir oyuncusu. Sözünü etmediğimiz başka ekosistem oyuncuları da bulunuyor. Tedarik zincirinde daha fazla güven, şeffaflık, iş birliği sağlamak ve küresel ticareti teşvik etmeye yardımcı olmak için bu dönüşümü toplu olarak hızlandırabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yeni şirketlerin platforma katılmasıyla birlikte TradeLens’in diğerleri tarafından benimsenmesi de kolaylaşacak. Ayrıca TradeLens ortaklığının da katılımcılara birçok faydası olacak. Örnek verecek olursak; Asya’da zaten önemli bir varlığa sahip olan ONE, kritik Asya pazarının zorlu taleplerinin karşılanmasına yardımcı olmak için TradeLens ile iş birliği yaparak kapsamını daha da genişletecek.